Радіоактивні відходи Рівненської АЕС вивчатимуть на Чорнобильській АЕС

Радіоактивні відходи Рівненської АЕС вивчатимуть на Чорнобильській АЕС

1565
Ukrinform
Cклад радіоактивних відходів (РАВ) Рівненської АЕС буде досліджуватись на Чорнобильській АЕС. 

Про це повідомляє НАЕК "Енергоатом". 

"Енергетичною стратегією України на період до 2030 року відзначається, що безпечне поводження з РАВ є одним із найважливіших факторів сталого розвитку ядерної енергетики держави. Поводження з експлуатаційними РАВ на РАЕС включає збір, первинну обробку до стану, прийнятного для транспортування, та тимчасового зберігання РАВ у проектних сховищах", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що радіонуклідне дослідження зразків РАВ з Рівненської АЕС проводитимуть фахівці вимірювальної водно-радіохімічної лабораторії державного спеціалізованого підприємства «ЧАЕС». Спочатку розроблятимуться методики відбору проб та проводитиметься характеризація відходів. В цілому ж, планується провести відбір 35 проб соле-бітумного компаунду на Рівненській АЕС та дослідити в них вміст радіонуклідів, що важко вимірюються. Це необхідний етап, що передує кінцевому захороненню радіоактивних відходів.

Читайте також: Шостий енергоблок Запорізької АЕС працює на 50% через відключення насоса

У перспективі планується також вилучення та перевезення контейнерів з соле-бітумним компаундом на ДСП «ЧАЕС» та розміщення відходів у залізобетонних контейнерах на промисловому комплексі з переробки твердих РАВ ДСП «Чорнобильської АЕС». Після цього відходи будуть спрямовані на захоронення до сховища твердих РАВ ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

Як повідомляв Укрінформ, минулоріч на РАЕС проведено комплексні випробування обладнання комплексу з переробки РАВ, які утворюються в процесі експлуатації або вже знаходяться в сховищах. Введення комплексу в дію дозволить зменшити обсяги РАВ та кондиціювати їх для передачі на спеціалізовані підприємства для подальшого захоронення, що сприятиме підвищенню екологічності Рівненської АЕС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>