В Енергоатомі підтвердили розширення співпраці з Westinghouse

В Енергоатомі підтвердили розширення співпраці з Westinghouse

800
Ukrinform
В Енергоатомі підтверлили продовження співробітництва із Westinghouse з поставок ядерного палива до 2025 року.

Про це інформує прес-служба української компанії. 

"НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric уклали нову угоду до договору про постачання ядерного палива. Нею передбачається розширення співробітництва і продовження строку дії чинного договору до 2025 року", - йдеться у повідомленні.

Коментуючи угоду, президент Енергоатома Юрій Недашковський нагадав, що Енергоатом є єдиною компанію в світі, яка експлуатує реактори дизайну ВВЕР 1000, і яка повністю диверсифікувала джерела постачання ядерного палива для реакторів цього типу. 

"Продовження строку дії договору зміцнює роль компанії Westinghouse як стратегічного партнера Енергоатома і демонструє нашу здатність підтримувати Україну в енергетичній диверсифікації. Той факт, що згідно з умовами договору ми отримуватимемо деякі компоненти палива від українського виробника, ще більше зміцнить відносини між компанією Westinghouse» та Україною", – зазначив зі свого боку президент і головний виконавчий директор компанії Westinghouse Хосе Еметеріо Гутьєррез.

Читайте також: Американці проведуть експеримент на Запорізькій АЕС

Паливо, яке буде постачатися, матиме у своєму складі компоненти від заводу Westinghouse з виробництва палива у штаті Колумбія (Південна Кароліна, США) та від українського виробника компонентів.  Виробництво та збірка здійснюватимуться на підприємстві Westinghouse з виробництва палива у м. Вестерос (Швеція), де існують виділені технологічні лінії суто для виробництва палива для реакторів ВВЕР-1000. Постачання за договором розпочнеться на початку 2021 року одразу після завершення чинного договору.

Westinghouse виступає постачальником палива для України, починаючи з 2005 року, коли перші шість збірок були завантажені до третього енергоблоку Южно-Української АЕС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>