Суд Англії відклав рішення у справі про

Суд Англії відклав рішення у справі про "борг Януковича" - Мінфін

1495
Укрінформ
Апеляційний суд Англії відклав винесення рішення в судовому процесі щодо так званого російського боргу в сумі $3 млрд.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

"Сьогодні Апеляційний суд Англії завершив слухання апеляційної скарги, поданої Україною на рішення, винесене у березні 2017 року у порядку спрощеного провадження англійським Високим судом на користь довірчого управителя (трасті), що діє в інтересах Російської Федерації, у судовому процесі стосовно єврооблігацій на суму 3 млрд. доларів США, які нібито були випущені Україною у грудні 2013 року", - зазначається в повідомленні.

За даними Мінфіну, впродовж 5 днів, поки тривало засідання, команда юридичних радників України привела вагомі правові аргументи України для розгляду суддівською колегією у складі трьох висококваліфікованих та досвідчених суддів Апеляційного суду.

"Після завершення засідання судді відклали винесення рішення на пізніший термін", - поінформували у Мінфіні.

Про результати апеляційного розгляду буде повідомлено після оголошення Апеляційним судом Англії свого рішення, додали у відомстві.

"Україна довіряє англійському судочинству та, як і раніше, впевнена у досягненні позитивного результату судового процесу, що був розпочатий за вказівкою Росії у цілях реалізації масштабнішої стратегії зі здійснення Росією незаконної та протиправної агресії проти України. Україна підтверджує свій намір рішуче протистояти цьому прояву агресії з боку Росії до остаточного завершення судового процесу", - наголосили в Міністерстві фінансів.

Як повідомлялося, в грудні 2013 року тодішній президент України Янукович домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму $3 млрд була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її викупила Росія.

Читайте також: Лондонський суд продовжив арешт активів Коломойського та Боголюбова

Протягом осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов'язань з більшістю приватних кредиторів, крім Росії. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом Української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади і, отже, має бути реструктурований на загальних підставах.

У грудні 2015 року тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ запроваджує мораторій на виплату боргу перед Росією на $3 млрд.

Росія звернулася з позовом в Україну про стягнення цих коштів до Високого суду Англії, тому що українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила із запереченням проти цього позову.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-