НБУ завершив перший етап ідентифікації операцій пов'язаних із банками осіб

НБУ завершив перший етап ідентифікації операцій пов'язаних із банками осіб

1550
Укрінформ
НБУ торік завершив проведення діагностики активних операцій банків з пов'язаними особами, закінчивши перший етап розбудови комплексної системи ідентифікації та моніторингу операцій пов'язаних з банками осіб.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«У 2017 році Національний банк України закінчив проведення діагностики активних операцій банків з пов'язаними особами, завершивши перший етап розбудови комплексної системи ідентифікації та моніторингу операцій пов'язаних з банками осіб», - йдеться в повідомленні.

За словами заступника голови НБУ Катерини Рожкової, протягом 2016-2017 року регулятором та банками проведено масштабну та скрупульозну роботу з виявлення та аналізу операцій пов'язаних із банками осіб.

«Цей процес став першим етапом розбудови комплексної програми ідентифікації та моніторингу операцій з пов'язаними особами, виконання якої дозволить нівелювати у майбутньому ризики фінансування банками бізнесів своїх власників та інших пов'язаних осіб із порушенням нормативних вимог Національного банку. А це у свою чергу сприятиме підвищенню стабільності банківської системи України», - зазначила Рожкова.

Читайте також: НБУ продав на аукціоні $47,3 мільйона

Також минулого року Національний банк завершив розгляд програм зниження понадлімітних обсягів заборгованості пов'язаних осіб. Ці програми розроблені та подані до НБУ банками, у яких під час проведення діагностики протягом 2016-2017 років регулятор виявив порушення вимог до операцій з пов'язаними особами. На початок минулого року таких банків виявлено 44 із 99 установ, що пройшли діагностику.

Станом на 1 січня 2018 року 22 банки продовжують працювати за планами з індивідуальними графіками приведення максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов'язаними особами до вимог регулятора. Враховуючи досвід виконання банками індивідуальних графіків та їх побажань, Національний банк у 2017 році дозволив банківським установам подавати клопотання для продовження строків дії планів заходів на термін до двох років. Це право банк отримує за умов сумлінного виконання всіх заходів, зазначених у планах. Зокрема, за умови зниження обсягу понадлімітного обсягу заборгованості пов'язаних осіб на 20% протягом першого року виконання плану. Такою можливістю вже скористався один банк, який подовжив загальний строк виконання програми з трьох до п'яти років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-