НБУ завершив перший етап ідентифікації операцій пов'язаних із банками осіб - 23.01.2018 17:14 — Новини Укрінформ
НБУ завершив перший етап ідентифікації операцій пов'язаних із банками осіб

НБУ завершив перший етап ідентифікації операцій пов'язаних із банками осіб

1310
Ukrinform
НБУ торік завершив проведення діагностики активних операцій банків з пов'язаними особами, закінчивши перший етап розбудови комплексної системи ідентифікації та моніторингу операцій пов'язаних з банками осіб.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«У 2017 році Національний банк України закінчив проведення діагностики активних операцій банків з пов'язаними особами, завершивши перший етап розбудови комплексної системи ідентифікації та моніторингу операцій пов'язаних з банками осіб», - йдеться в повідомленні.

За словами заступника голови НБУ Катерини Рожкової, протягом 2016-2017 року регулятором та банками проведено масштабну та скрупульозну роботу з виявлення та аналізу операцій пов'язаних із банками осіб.

«Цей процес став першим етапом розбудови комплексної програми ідентифікації та моніторингу операцій з пов'язаними особами, виконання якої дозволить нівелювати у майбутньому ризики фінансування банками бізнесів своїх власників та інших пов'язаних осіб із порушенням нормативних вимог Національного банку. А це у свою чергу сприятиме підвищенню стабільності банківської системи України», - зазначила Рожкова.

Читайте також: НБУ продав на аукціоні $47,3 мільйона

Також минулого року Національний банк завершив розгляд програм зниження понадлімітних обсягів заборгованості пов'язаних осіб. Ці програми розроблені та подані до НБУ банками, у яких під час проведення діагностики протягом 2016-2017 років регулятор виявив порушення вимог до операцій з пов'язаними особами. На початок минулого року таких банків виявлено 44 із 99 установ, що пройшли діагностику.

Станом на 1 січня 2018 року 22 банки продовжують працювати за планами з індивідуальними графіками приведення максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов'язаними особами до вимог регулятора. Враховуючи досвід виконання банками індивідуальних графіків та їх побажань, Національний банк у 2017 році дозволив банківським установам подавати клопотання для продовження строків дії планів заходів на термін до двох років. Це право банк отримує за умов сумлінного виконання всіх заходів, зазначених у планах. Зокрема, за умови зниження обсягу понадлімітного обсягу заборгованості пов'язаних осіб на 20% протягом першого року виконання плану. Такою можливістю вже скористався один банк, який подовжив загальний строк виконання програми з трьох до п'яти років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>