НБУ: Українці все більше довіряють банкам - гривневі депозити торік зросли на 19%

НБУ: Українці все більше довіряють банкам - гривневі депозити торік зросли на 19%

Укрінформ
Українці у 2017 році збільшили гривневі вклади в платоспроможних банках на 19,4%.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«За 2017 рік загальний портфель депозитів по банківській системі України зріс на 13,0% або 102,8 млрд грн - до 896,3 млрд грн. Для порівняння - у 2016 році він збільшився на 10,7% або 76,7 млрд грн. При цьому випереджаючими темпами зростали кошти в національній валюті. Найбільш активно - гривневі депозити населення. Українці збільшили гривневі вклади в платоспроможних банках на 19,4%», - йдеться в повідомленні.

У свою чергу, бізнес наростив гривневі вклади в платоспроможних банках на 11,6%. Цьому сприяло поступове покращення фінансового стану бізнесу, а також зростання номінальних доходів населення. 

Вартість депозитів у 2017 році зменшилася внаслідок зниження облікової ставки Національного банку протягом першої половини року. Однак в ІV кварталі, коли Національний банк перейшов до більш жорсткої монетарної політики з огляду на посилення інфляційних ризиків, вартість депозитів, переважно короткострокових, знову зросла. 

Читайте також: Нацбанк пояснив, чому коливається гривня і що може бути далі

Також у 2017 році банки почали активніше кредитувати в національній валюті. За рік портфель гривневих кредитів банків збільшився на 13,1% або на 65,8 млрд грн до 569,4 млрд грн. 

Найбільш активно банки нарощували кредитування населення. Обсяг гривневих кредитів домогосподарств за рік зріс на 38,3%, насамперед за рахунок споживчого кредитування. Збільшенню попиту на кредити з боку населення сприяло зниження їх вартості, покращення споживчих настроїв та пом'якшення стандартів кредитування.

За цей період обсяг гривневих кредитів бізнесу зріс на 8,7% під впливом поступового покращення платоспроможності позичальників. Пожвавленню кредитування сприяло певне зниження вартості кредитів. На тлі здешевлення фондування за рік процентні ставки за новими кредитами у гривні знизилися для домогосподарств до 30,4%, для бізнесу - до 15,8% річних.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-