Уряд розраховує за рік наростити поголів’я худоби та виробництво молока – Гройсман

Уряд розраховує за рік наростити поголів’я худоби та виробництво молока – Гройсман

1549
Укрінформ
Кабінет міністрів України остаточно погодив механізми підтримки агровиробників, передусім тваринницького напрямку, і розраховує вже цього року суттєво наростити кількість молочно-товарних комплексів.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради з питань розвитку агросектору, повідомляє Урядовий портал.

«Тож, до кінця січня ми напрацьовуємо продукт, у лютому – виходимо з програмами, в березні – починаємо роботу. Ми підкріпимо внутрішній ринок (продукцією тваринництва), підтримаємо експорт і вирівняємо ситуацію», - сказав Гройсман.

За його словами, йдеться, передусім, про стимули для середнього агробізнесу – як в сегменті рослинництва, так і в сегменті тваринництва. Причому ситуація в тваринництві вимагає швидкої реакції: минулого року виробництво яловичини та молока знизилося до історичного мінімуму.

За пропозицією уряду, загальний ресурс, виділений на підтримку тваринництва, цього року становитиме 4 млрд грн. Кошти направлятимуть на підтримку будівництва нових ферм та комплексів – або на здешевлення кредитів на будівництво, або на компенсацію частини власних коштів виробників, витрачених на будівництво. Максимальний кредитний ресурс – 10 млн євро на один товарний комплекс під 3% річних на 5 років. Максимальний розмір компенсації – 25% від обсягу витрат. В разі необхідності, за результатами першого півріччя роботи програм, їх механізми можуть бути відкориговані. Разом з тим, за прогнозом, до кінця року ріст поголів’я худоби буде не менше 11%, а надоїв молока – не менше 5%.

«За тиждень маємо представити остаточні фінансові рішення", - сказав Прем’єр-міністр.

Читайте також: Гройсман дав тиждень на погодження програми розвитку садівництва

Гройсман наголосив, що у першу чергу його цікавить нарощення поголів’я, збільшення надоїв молока, вирівнювання балансу м’яса на внутрішньому ринку і, як наслідок, помірна ціна на весь асортимент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-