Нафта дорожчає навіть на тлі збільшення бурових установок в США

Нафта дорожчає навіть на тлі збільшення бурових установок в США

2320
Укрінформ
Ціни на нафту в понеділок помірно піднімаються попри те, що кількість бурових установок в США за підсумками минулого тижня збільшилася. 

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com. 

Вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,03%, до 69,89 долара за барель, ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,28%, до 64,48 долара за барель.

Ціни на нафту залишаються на максимальному рівні з 2014 року на тлі результатів угоди ОПЕК зі зниження видобутку в цілях ребалансування ринку, передає агентство Рейтер з посиланням на оцінку банку ANZ. Тому її вартість продовжує зростати, незважаючи на збільшення кількості бурових установок в США за підсумками минулого тижня, що, на думку ряду аналітиків, могло б скорегувати нафту вниз.

За даними американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughes, a GE Company (BHGE), за підсумками робочого тижня, який завершився 12 січня кількість бурових установок в країні зросла на 15 одиниць, або на 1,6%, до 939 одиниць. Це найсильніше зростання з червня минулого року. При цьому кількість нафтових бурових установок збільшилася на 10 одиниць, до 752 одиниць.

"Багато хто вірить, що нафтові ціни вище 60 доларів за барель будуть самокорегуватися, оскільки така вартість сприятиме значно більшому рівню видобутку в США, що призведе до зростання пропозиції", - наводить агентство Рейтер думку аналітика Rivkin Securities Уільяма О'Лафліна (William O'Loughlin).

Читайте також: Наглядову раду Нафтогазу очолила британка

ОПЕК і низка країн (ОПЕК+), які не входять в організацію, домовилися у кінці 2016 року у Відні про скорочення видобутку нафти сумарно на 1,8 мільйона барелів на добу з рівня жовтня 2016 року. У листопаді 2017 року учасники угоди продовжили його на весь 2018 рік. Наступний саміт ОПЕК відбудеться 22 червня 2018 року у Відні.

За станом на 09:15 за київським часом ціна на нафту марки Brent встановлена на рівні 69,88 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 69,70 долара за барель, що на 17 центів нижче рівня закриття торгів ($69,87).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-