Україна за 10 днів січня вичерпала річні євроквоти на експорт меду і соку

Україна за 10 днів січня вичерпала річні євроквоти на експорт меду і соку

2251
Ukrinform
Україна станом на 11 січня повністю вичерпала річні квоти на безмитне постачання в ЄС меду, виноградного та яблучного соку до ЄС.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.

"На календарі – 11 січня, а 100% експортної квоти на постачання меду до ЄС уже вибрано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений. Зрозуміло, що експорт на цьому не зупиняється, просто продовжується на загальних підставах (на щастя, український продукт є конкурентним на європейському ринку навіть поза межами автономних преференцій)", - зазначив Мартинюк.

Він також додав, що за першу декаду січня повністю використано квоту на експорт виноградного та яблучного соків (14 000 тонн) та суттєвий відсоток використання (до 25%) в категоріях продукції птахівництва.

Водночас, підкреслив урядовець, це свідчить про надвисокий потенціал цих галузей.

Так, за словами Мартинюка, в Україні налічується близько 400 000 пасічників, які сумарно виробляють в середньому 70 тис. тонн меду на рік, що є найвищим показником в Європі. Майже 57 тис тонн, або 80% всього українського меду експортується переважно в Європейський Союз. Потенціал виробництва, виходячи з посівів медоутворюючих рослин - до 140 000 тонн меду на рік, вдвічі більше від поточних обсягів.

"Отже, ми маємо ринок збуту та можливість для нарощування поставок", - підкреслив він. 

Читайте також: Український агробізнеc покаже свої можливості у Давосі

Водночас, за словами Мартинюка, в контексті виробництва меду можна побачити проблеми, які мають українські виробники.

"Камінь спотикання - в Україні не діють жодні обов’язкові вимоги до якості меду. Існуючий державний стандарт є добровільним. В той же час в рамках Угоди про асоціацію Україна зобов'язалась впровадити європейські вимоги до меду, які зафіксовані у Директиві Ради 2001/110/ЄС. Дедлайн - кінець наступного року. Українські медороби є найконсервативнішим прошарком консервативного класу аграріїв і внаслідок цього не надто схильні до об'єднання. Однак завдання із напрацювання основного документа в галузі вимагає консолідації зусиль усіх учасників ринку, тож ми сподіваємося на активний feedback", - наголосив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-