На рахунках Держказначейства України найбільше коштів з 2013 року - джерело

На рахунках Держказначейства України найбільше коштів з 2013 року - джерело

Укрінформ
Станом на 1 січня 2018 року на рахунках Державної казначейської служби України було понад 68,6 млрд гривень, що є найбільшим показником з 2013 року.

Зазначений обсяг коштів складається з коштів у національній та іноземній валютах, повідомило Укрінформу поінформоване джерело, наближене до Держказначейства України.

За його інформацією, обсяг коштів на валютних рахунках Казначейства у гривневому еквіваленті станом на 1 січня 2018 року становив 63,5 мільярди гривень. Це кошти у інвалюті. "Звісно, ніхто не буде фізично конвертувати валюту у гривні лише, щоб зарахувати на гривневий рахунок і показати реальну цифру. Також важливий показник - динаміка", - наголошує джерело.

Так, згідно з отриманою інформацією, з 2013 по 2017 роки (станом на 1 січня кожного року) гривневий еквівалент на валютних рахунках Держказначайства складав відповідно - 3,7 млрд грн; 3,2 млрд грн; 12 млрд грн; 35,4 млрд грн та 33,4 млрд грн.

Читайте також: Управляти державим боргом Україні допоможуть у Світовому банку

Крім того, як раніше повідомлялось на сайті Держказначейської служби, станом на 1 січня 2018 року на єдиному казначейському рахунку обліковувались кошти у національній валюті - 5,099 мільярда гривень. Таким чином, загальний обсяг коштів на рахунках Казначейства у національній валюті (гривні) та в іноземній валюті (гривневий еквівалент) станом на 1 січня 2018 року склав 68,6 мільярда гривень, що є найбільшим показником за останні роки.

Як відомо, обсяг коштів на єдиному казначейському рахунку постійно змінюється - зростає під час надходжень податків, інших обов'язкових платежів до державного та місцевих бюджетів, а також надходжень на рахунки інших клієнтів, та зменшується під час пікових обсягів здійснення видатків та витрат розпорядниками коштів бюджетів та іншими клієнтами.

Казначейський рахунок формується з податків, зборів, інших платежів державного бюджету і є основним рахунком держави для проведення фінансових операцій і управління коштами державного та місцевих бюджетів. Відтак показником розвитку економіки та виконання бюджету є динаміка коштів на рахунках Державної казначейської служби - як на єдиному казначейському рахунку, так і кошти на валютних рахунках Казначейства. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-