Упродовж грудня синоптики не фіксували загрозливі явища для озимих

Упродовж грудня синоптики не фіксували загрозливі явища для озимих

Укрінформ
Упродовж грудня небезпечних явищ для зимівлі озимих не спостерігалося, стан рослин був переважно добрий та задовільний.

Про це йдеться в агрометеорологічному аналізі за грудень 2017 року, який опубліковано на сайті "Укргідрометцентру". 

"Упродовж грудня небезпечних для зимівлі рослин явищ не спостерігалося. Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур у найхолодніші ночі нижче мінус 4 градусів не опускалася, що значно вище критичної температури вимерзання. Стан рослин переважно добрий та задовільний", - повідомляє Укргідрометцентр.

Так, упродовж грудня в Україні спостерігалася аномально тепла погода. Середня місячна температура повітря у більшості областей була на 1-2 градуси вищою, ніж в аномально теплому грудні 2015 та 2006 рр. Особливо вирізнялася друга декада, яка виявилася однією з найтепліших за останні десятиріччя. В останні дні другої декади, внаслідок переміщення через північно-західну половину країни дуже активного циклону, на території північних та центральних областей відмічалися хуртовини, утворення високого снігового покриву, налипання мокрого снігу, ожеледь, ожеледиця, сильні вітри. 

Читайте також: ООН поліпшила прогноз світового виробництва зернових до 2,6 мільярда тонн

Складні умови, пов’язані із великою кількістю опадів, відмічалися і в багатьох районах Карпат, Прикарпаття та Закарпаття. В окремих районах Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей кількість опадів за другу декаду досягла або перевищила на 12-48 мм максимальний показник кількості опадів другої декади грудня за період спостережень 1961-2016 рр.

Унаслідок аномально теплої погоди, що переважала упродовж місяця, у південних, Донецькій, Полтавській, Черкаській та Дніпропетровській областях та прилеглих районах інших областей, де рівень середніх температур часто перевищував +5 °С,  на посівах озимих культур відмічалися ростові процеси в частині збільшення кількості листків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-