НБУ розширює можливості для банків з управління ліквідністю

НБУ розширює можливості для банків з управління ліквідністю

1076
Ukrinform
Національний банк України з 25 грудня 2017 року зменшує обсяг обов’язкових резервів, що підлягає обов’язковому резервуванню, що розширює для банків можливості з управління ліквідністю.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Національний банк України продовжує роботу над покращенням можливостей банків з управління своєю ліквідністю. З цією метою Правління Національного банку вирішило зменшити обсяг обов'язкових резервів, який банки повинні зберігати на коррахунку в центральному банку щоденно на початок операційного дня», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Міжбанк відкрився на рівні 27,2 гривні за долар

У НБУ зазначають, що досі кожний банк повинен був тримати на коррахунку в НБУ на початок кожного дня 40% від суми коштів, що підлягає обов'язковому резервуванню і зберіганню в період утримання. Згідно рішення Правління, цей показник буде знижено до 0%. Відповідно, скасовується норма щодо дозволеної кількості випадків недотримання банками щоденних залишків обов'язкових резервів на коррахунку протягом трьох періодів утримання поспіль. Період утримання обов'язкових резервів залишився з 11 числа поточного і до 10 числа наступного місяця. У подальшому, банки при виконанні вимог обов'язкових резервів будуть зобов'язані дотримуватися установленого нормативу обов'язкового резервування лише в середньому за відповідний період утримання. Нормативи обов'язкового резервування як і раніше становлять 6,5 - для депозитів юридичних та фізичних осіб у національній та іноземній валютах на вимогу, а також коштів на поточних рахунках, і 3,0 - для строкових депозитів юридичних і фізичних осіб у національній та іноземних валютах. Вказане рішення дасть можливість банкам оперативно розпоряджатися додатковими ліквідними коштами. Така додаткова гнучкість банків в управлінні своєю ліквідністю сприятиме більш активному розвитку міжбанківського грошово-кредитного ринку України. Відповідні зміни затверджено рішенням Правління НБУ від 23 листопада 2017 року № 752-рш і набувають чинності з 25 грудня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-