Уряд підтримує зниження до 12% ренти для видобутку газу з нових свердловин

Уряд підтримує зниження до 12% ренти для видобутку газу з нових свердловин

1072
Ukrinform
Кабінет міністрів підтримує політику спрощення дозвільних процедур, передусім, у видобутку газу, а також пропозиції щодо зниження ставок ренти до 12% при запуску нових свердловин, як стимул галузевого розвитку.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради у рамках робочої поїздки до Полтави, повідомляє Урядовий портал.

"Всі ті, хто будуть створювати перешкоди політиці енергонезалежності, будуть оголошені ворогами держави. Я терпіти того не буду. Всім потрібно надавати рівні умови, дозволи при дотриманні існуючих вимог. І до кінця року ми маємо прийняти конкретні рішення - щодо спрощення процедур (ліцензування), аби ми рухалися в напрямку здобуття енергонезалежності, а також щодо нових свердловин. Тут треба запроваджувати зниження рентних платежів. Це може бути фактором збільшення інвестування (в розвиток видобутку)", - сказав Гройсман.

Прем'єр-міністр звернув увагу, що зміни в газовидобуванні очевидні – нарощування видобутку, оновлення основних фондів, запровадження технологій демонструють державні компанії та приватні структури, які працюють у галузі, а разом з тим на заваді позитивним змінам нерідко стоять чиновники, які займаються питаннями ліцензування та надання дозволів – як на рівні центральної, так і на рівні місцевої влади. 

За підсумками наради щодо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України сторони домовилися продовжити спільну роботу в частині опрацювання рішень з лібералізації умов роботи у газовидобуванні - задля збільшення видобутку, а також розвитку суміжних галузей – передусім, добування нафти.

Читайте також: Гройсману презентували проект з буріння газових свердловин на 47 мільйонів євро

Глава уряду підкреслив, що забезпечення енергонезалежності - це питання економічного зростання та безпеки держави. "У нас все є, є величезний запас по енергоефективності. Що потрібно? Дві речі - інвестиції та розумні регуляції. Сьогодні ми добуваємо 15 млрд кубометрів, а можемо добувати 20. І будемо добувати. А люди побачать контрольовану ситуацію з ціною палива", - сказав Гройсман.

Як відомо, за даними науковців, Україна має 276 млрд кубометрів вже підтверджених запасів газу в 140 родовищах. Загальний потенціал родовищ – 923 млрд кубометрів. В середині 70 років минулого століття Україна видобувала 68,7 млрд кубометрів газу, проте вже в 1990 році обсяг видобутку впав до 26 млрд, і постійно знижувався. Злам негативних тенденцій відбувся у 2016 році – обсяг видобутку зріс до 14,6 млрд кубометрів. Як очікується, подальшому збільшенню обсягу сприятиме ухвалення ініціатив, серед яких 3 проекти законів, у тому числі щодо дерегуляції в сфері видобування нафти й газу та щодо рентних ставок, та 4 проекти постанов уряду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-