Ризикових кредитів поменшає: Рада ухвалила законопроект про Кредитний реєстр НБУ

Ризикових кредитів поменшає: Рада ухвалила законопроект про Кредитний реєстр НБУ

1249
Ukrinform
Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про створення і ведення Кредитного реєстру Нацбанку щодо ризикових кредиторів. 

За таке рішення щодо законопроекту 7114-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків” проголосувало 229 депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

Документ передбачає надання Національному банку України повноважень щодо створення та ведення Кредитного реєстру. Згідно із цим законопроектом НБУ, зокрема, отримуватиме від банків та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію щодо позичальників та надаватиме банкам і бюро кредитних історій необхідну інформацію з Кредитного реєстру. 

При цьому пропонується встановити межі повноважень НБУ щодо ведення Кредитного реєстру та обмеження щодо поширення інформації, що захищає позичальників банків – фізичних і юридичних осіб від втручання у їх господарську діяльність та порушення приватності. Згідно з ухваленим документом інформація до Кредитного реєстру НБУ щодо боржників передаватиметься від банків лише по кредитах, заборгованість за якими становить більше розміру 100 мінімальних заробітних плат (на даний момент – 320 тисяч гривень). 

Читайте також: Нацбанк питає у людей, чи потрібні ще "копійки"

Такий підхід дає змогу забезпечити збирання інформації щодо найбільш ризикових кредитів. 

Крім того, з метою комплексного врегулювання питань отримання банками достатньої інформації при оцінці кредитоспроможності позичальника законопроект передбачає одночасно зі створенням Кредитного реєстру НБУ вдосконалити законодавство, яким регулюється діяльність бюро кредитних історій. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-