Зловживанням правоохоронців по відношенню до підприємців ставимо крапку - Гройсман

Зловживанням правоохоронців по відношенню до підприємців ставимо крапку - Гройсман

749
Ukrinform
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман переконаний, що ухвалення урядового законопроекту щодо протидії тиску на бізнес поставить крапку у зловживаннях правоохоронних органів по відношенню до підприємців.

Про це він заявив, виступаючи в парламенті під час розгляду законопроекту № 7275, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я з глибокою шаною і повагою ставлюся до тих правоохоронців, які захищають нашу територіальну цілісність, борються зі злочинністю, забезпечують безпеку громадян, забезпечують безпеку нашої економіки, але я зневажаю тих силовиків, які надягають погони правоохоронних органів і використовують усі можливості для того, щоб тиснути на чесний, прозорий бізнес, створюючи “маски-шоу” - обшуки, блокування, вилучення техніки, первинної документації”, - підкреслив Гройсман.

За його словами, законопроект 7275, який був розроблений урядом, не дасть можливості зловживати, принижувати підприємців, блокувати їхню роботу і чинити беззаконня з боку правоохоронних органів під час обшуків.

Як відомо, у вересні цього року в Києві відбулася велика нарада за участю Президента, Прем’єр-міністра, народних депутатів та керівництва Генеральної прокуратури. Однією з ініціатив, проголошених під час зустрічі, стала ініціатива «маски-шоу-стоп», покликана покласти край будь-яким проявам тиску силових органів на підприємців.

Продовженням цього діалогу став законопроект про протидію тиску на бізнес, розроблений спільно Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ, Секретаріатом Кабінету міністрів, Офісом бізнес-омбудсмена та іншими відомствами. Відповідний проект закону був зареєстрований у парламенті 10 листопада під № 7275. 

Читайте також: Без паперових звітів: Рада спростила ведення бізнесу емітентами цінних паперів

Ключові новації документа – неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації. Так само неприпустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника. Окрім того, документ запроваджує обов’язкову звуко- і відеофіксацію проведення обшуку. А докази, отримані у ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, визнаються неприпустимими.

Крім того, забороняється вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності. Так само забороняється повторне порушення закритих кримінальних проваджень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-