Ставки не змінюються: Мінекономіки гармонізує митні тарифи з міжнародними нормами

Ставки не змінюються: Мінекономіки гармонізує митні тарифи з міжнародними нормами

693
Ukrinform
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення підтримати проект Закону “Про Митний тариф України”, який Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило разом з Державною фіскальною службою.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду, 15 листопада, повідомляє Мінекономрозвитку.

"Законопроект не змінює ставки увізного мита на товари, а лише запроваджує нову класифікацію окремих товарів. Головна його мета - гармонізувати українське законодавство з нормами міжнародного права і спростити міжнародну торгівлю для України", - наголосили в Міністерстві. 

Читайте також: Цьогоріч у сферу стартапів інвестували майже $88 мільйонів - Мінекономіки

Згідно з законопроектом, в основу митного тарифу буде покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності. 

"Вона створена на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів (ГС) 2017 року і Комбінованої номенклатури Європейського Союзу і враховує всі зобов’язання України в рамках Світової організації торгівлі. Наразі митний тариф в Україні бере за основу ГС у версії 2012 року, тоді як більшість країн світу використовує свіжішу версію 2017 року. Згаданий законопроект усуває цю проблему, адже бере за основу саме ГС 2017 року, у якій запроваджуються коди для нових видів товарів і скасовуються коди для тих, що вже вийшли з ужитку. Запровадження ГС 2017 року від України очікує також Всесвітня митна організація", - пояснили в Мінекономрозвитку.

Нагадаємо, гармонізована система опису та кодування товарів (ГС) - це товарна номенклатура, що використовується у 207 країнах світу, щоб забезпечити одноманітну класифікацію товарів для встановлення митних тарифів, здійснення заходів нетарифного регулювання та збирання статистичних даних. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-