У Фонді гарантування розказали, як із «Терра банку» вивели десятки мільйонів доларів

У Фонді гарантування розказали, як із «Терра банку» вивели десятки мільйонів доларів

Укрінформ
Напередодні запровадження тимчасової адміністрації активи ПАТ «Терра банк» були виведені через: «схемне» кредитування юросіб, пов'язаних з власниками банку, придбання «сміттєвих» цінних паперів та через операції з Meinl Bank Aktiengesellschaft.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«Активи ПАТ «Терра банк», напередодні запровадження тимчасової адміністрації, були виведені через «схемне» кредитування юридичних осіб, які пов'язані з власниками банку (Циплаков Р.П., Клименко С.Д.), придбання «сміттєвих» цінних паперів (під час діяльності БАНКУ, коли власником був Циплаков Р.П.) та через операції з Meinl Bank Aktiengesellschaft (Австрія)», - йдеться в повідомленні.

Попри те, що у бухгалтерській документації активи банку становлять 4 543,1 млн грн, незалежні суб'єкти оціночної діяльності оцінили їх у 136,0 млн грн. У ПАТ «Терра банк» сума затверджених акцептованих вимог кредиторів дорівнює 2 688,8 млн грн, з них кредиторські вимоги Фонду - 1 290,6 млн грн.

На кореспондентському рахунку ПАТ «Терра банк» в Meinl Bank на день введення тимчасової адміністрації було розміщено 40,0 млн дол. США. Ці кошти з процентами (загалом 40,4 млн дол. США) на початку вересня 2014 року були списані австрійським банком в рахунок виконання зобов'язань та погашення боргу компанії-нерезидента, пов'язаної з колишніми власниками банку. На сьогодні, за фактом протиправного заволодіння коштами колишніми власниками, за заявою уповноваженої особи Фонду, правоохоронні органи здійснюють  кримінальне провадження. Окремо слід зазначити, що 12% балансової вартості активів банку - це цінні папери. У бухгалтерських документах їх вартість вказувалась на рівні 504,3 млн грн, а за даними незалежної оцінки ринкова вартість визначена на рівні 1,5 млн грн, що дорівнює тільки 0,3% від їх балансової вартості. Всі вказані цінні папери - «сміттєві» та були використанні для виведення коштів з банку.

У ФГВФО зазначають, що 75% обсягу ліквідаційної маси - це кредити, надані юридичним та фізичним особам. «На папері» вартість кредитного портфелю ПАТ «Терра банк» становить 2 784,5 млн грн. При цьому його незалежна оцінка складає 102,2 млн грн. Найбільшу різницю між оціночною та балансовою вартістю має портфель корпоративних позичальників банку. При тому, що «на папері» його вартість зафіксована на рівні 2 602,9 млн грн, його незалежна оцінка виявилась у понад 26 разів меншою - 96,7 млн грн. Справа в тому, що майже 97% від загального кредитного портфелю юросіб - кредити, надані компаніям, які пов'язані з власниками банку. Вони були створені без мети здійснення господарської діяльності та використовувались для отримання кредитів без наміру їх повернення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-