Велика приватизація: Рада розгляне закон 9 листопада

Велика приватизація: Рада розгляне закон 9 листопада

Укрінформ
Закон про приватизацію державного майна депутати розглянуть у четвер, 9 листопада, першим питанням.

Про це повідомив керівник Фонду державного майна Віталій Трубаров, повідомляє прес-служба ФДМУ.

"Сьогодні існує 7 різних законів, які змушують інвестора чекати роками завершення передприватизаційної роботи. Новий закон чітко встановлює 11 місяців для об’єктів великої приватизації і 5 місяців для малої. Якщо підприємство за останній рік перейшло вартість активів у 250 млн гривень - це об’єкт великої приватизації, який продаватиметься із залученням радника, все, що менше - це мала приватизація, яка відбуватиметься виключно на електронних платформах", - пояснив основні положення законопроекту Трубаров.

Він зазначив, що як радники залучатимуться відомі аудиторські компанії, які мають беззаперечний авторитет на ринку і висновкам яких довірятимуть міжнародні інвестори.

"Велика приватизація проходитиме за такої процедури: визначається об’єкт продажу, потім на конкурсі обирається радник, який готує фінансову модель підприємства, формує пропозицію початкової ціни, шукає інвесторів. Після цього Фонд встановлює стартову ціну та умови продажу і передає їх на затвердження в Кабмін. Потім оголошується прийом заявок, проходить перевірка учасників і проводиться аукціон", – розповів Трубаров.

Голова ФДМУ наголосив, що новий закон запроваджує лише два способи продажу: аукціон і викуп об’єктів приватизації в тому разі, якщо на момент прийняття закону майно вже перебувало в оренді.

"Ми скасовуємо 5 можливих варіантів продажу, натомість залишаємо фактично один - це аукціони. Норма про викуп застосовуватиметься лише для вже орендованих підприємств, оскільки це передбачено в договорах, але це будуть одиничні випадки", - зауважив Трубаров.

За його словами, новий закон встановлює граничну межу оскарження приватизації.

"3 роки дається на оскарження продажу, якщо за цей час порушень не виявлено, то в подальшому переглядати результати конкурсу закон забороняє. Це захист інвестора", - повідомив Трубаров.

Він також додав, що у приватизації буде повністю заборонено брати участь Російській Федерації, як країні агресору.

Читайте також: ФДМУ у грудні продаватиме блокпакети 3 обленерго та ще 13 підприємств

"Закон чітко забороняє російським компаніям, чи компаніям, які мають російський капітал, брати участь у приватизації. Закон дає можливість перевірити кінцевих бенефіціарів",- зазначив Трубаров.

Крім того, керівник ФДМУ зазначив, що законопроект передбачає внесення інвестором, який виявив бажання взяти участь у торгах, 5 відсотків банківської гарантії, яка не повертається.

"Це один із запобіжників від недобросовісних гравців. 5 відсотків для об’єктів великої приватизації це велика сума, аби просто брати участь в конкурсі", - вважає Трубаров.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-