Рада НБУ: Державні фінанси оздоровить лише стійке економічне зростання

Рада НБУ: Державні фінанси оздоровить лише стійке економічне зростання

1190
Ukrinform
Оздоровити державні фінанси, у тому числі знизити боргове навантаження у довгостроковій перспективі, можливо виключно за умови забезпечення стійких темпів економічного зростання.

Про це повідомляє прес-служба НБУ за підсумками засідання Ради Національного банку України.

«Значні обсяги державних запозичень відчутно впливають на ситуацію у різних секторах економіки України, у тому числі на грошово-кредитну сферу. Тому актуальним є розроблення стратегії управління внутрішнім та зовнішнім державним та гарантованим державою боргом. Слід розпочинати перехід від пасивного боргового фінансування дефіциту бюджету до активного впливу на реалізацію стратегічних орієнтирів розвитку та структурної модернізації національної економіки. Це сприятиме перетворенню політики державних запозичень з технічного фіскального механізму на повновимірну складову макроекономічної політики. Водночас оздоровити державні фінанси, у тому числі знизити боргове навантаження та потребу проведення державних запозичень у довгостроковій перспективі можливо виключно за умови забезпечення стійких темпів економічного зростання», - сказав голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

Читайте також: НБУ змінив порядок ведення касових операцій банками

Він зазначив, що в Україні вже створюються сприятливі фінансово-економічні умови для пожвавлення економічного розвитку на засадах інноваційної моделі. Зокрема, відновлюється економічне зростання, банківська система нагромадила значні обсяги ліквідності та підприємства виходять на прибуткову діяльність.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>