Негода в Україні "забрала" майже 800 тисяч тонн врожаю плодів і ягід

Негода в Україні "забрала" майже 800 тисяч тонн врожаю плодів і ягід

1220
Ukrinform
У 2017 році загальні втрати врожаю плодів, ягід і горіхів, за оцінками асоціації "Укрсадпром", становлять приблизно 800 тис. тонн. У грошовому виразі це близько  8-10 млрд грн.

Про це заявив голова "Укрсадпрому" Дмитро Крошка, повідомляє AgroTimes.

Так, втрачено близько 40% врожаю, очікуваного на початку року. При цьому спостерігається погіршення якісних характеристик плодів і ягід.

Втрати врожаю ягід складають в середньому 70%, або 90 тис. тонн, у грошовому виразі – близько 2 млрд грн.

Зокрема, втрати суниці становлять  приблизно 70%, малини – 50%, смородини і червоної смородини – по 60%, лохини – 40%.

Втрати кісточкових, за оцінками асоціації, знаходяться на рівні 60% (300 тис. тонн), що в грошовому виразі складає близько 5 млрд грн. Через несприятливі погодні умови втрачено приблизно 300 тис. тонн яблук і груш. У грошовому виразі втрати оцінюються приблизно 3 млрд грн.

Від втрат зерняткових найбільше постраждала Вінниччина – щонайменше 40%.

Втрати волоського горіха найсильніше постраждали у західних та центральних областях – в межах 20%. На півдні втрати склали близько 10%. Нинішнього сезону було втрачено приблизно 20 тис. тонн волоських горіхів, що в грошовому виразі становить 600 млн грн.

Читайте також: Росія розширила продуктове ембарго для України

Врожай волоського горіху цього року збільшився приблизно на  5% - до 115 тис. тонн. Хоча на початку року очікувалося більше зростання.

Загальний врожай плодоягідних культур за дев’ять місяців 2017 року, за даними Державної служби статистики, становить 964 тис. тонн - на 1,3% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. З них плодових культур - 839 тис. тонн, ягідних - 125 тис. тонн.

В асоціації "Укрсадпром" наголошують, що їхні дані відрізняються від цифр Держстату, які не відображають повною мірою втрати урожаю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>