Україна розробить процедуру верифікації кінцевих бенефіціарів компаній

Україна розробить процедуру верифікації кінцевих бенефіціарів компаній

780
Ukrinform
Україна буде створювати механізми верифікації кінцевих бенефіціарних власників компаній для того, щоб перевірити, чи дійсно людина, вказана у реєстрі як кінцевий бенефіціар, є власником компанії чи тільки номінальною особою.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

“Раніше наша країна отримала почесну міжнародну відзнаку від організаторів конференції ініціативи EITI за дуже великий прогрес у впровадженні процедури відкриття кінцевих бенефіціарів. Але ми ще не виконали остаточно зобов'язань, які беремо на себе в подальшому. Ми будемо створювати механізми верифікації бенефіціарів, щоб перевірити, чи є кінцевий бенефіціар, який зазначений в реєстрі, дійсно бенефіціарним власником або тільки номінальною особою”, - сказала вона.

Сукманова наголосила, що у цьому питанні “ми очікуємо на міжнародну допомогу, бо такого механізму станом на сьогодні фактично не існує”.

Читайте також: Україну визнали найпрогресивнішою у відкритті кінцевих бенефіціарів компаній

За її словами, наразі тільки дві країни - України та Велика Британія - розкрили дані про бенефіціарну власність.

Як повідомляв Укрінформ, під час міжнародної конференції з питань транспарентності бенефіціарної власності, яка 23-24 жовтня проходила у Джакарті (Республіка Індонезія), Україна отримала міжнародну відзнаку від організаторів конференції ініціативи EITI за значний прогрес і досягнення у відкритті кінцевих бенефіціарних власників компаній.

EITI (The Extractive Industries Tranparency Initiative - Ініціатива прозорості видобувних галузей) - це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт, який впроваджується у 52 країнах світу та включає такі країни, як США, Норвегія, Велика Британія, Німеччина тощо. Він передбачає забезпечення прозорості в управлінні природними ресурсами країни і відкриття державних доходів від видобувного сектора, у першу чергу для компаній нафтогазового, а також вугільного та залізорудного секторів. Імплементація цього стандарту є частиною Антикорупційної стратегії уряду на 2015-2017 роки, включена до плану дій Партнерства “Відкритий уряд” на 2016-2018 року, а також є одним з міжнародних зобов'язань України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>