Глава Укргазвидобування: Збільшувати видобуток заважає “махровий совок”

Глава Укргазвидобування: Збільшувати видобуток заважає “махровий совок”

1710
Ukrinform
Збільшенню видобутку газу в Україні перешкоджають старі радянські підходи чиновників і недосконале законодавство.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив голова ПАТ “Укргазвидобування” Олег Прохоренко. 

“Найрадикальніший крок, який зараз дає свої плоди, - це вирівнювання ціни. Ціна, яку ми зараз отримуємо за газ, стала набагато ближчою до комерційної. Це те, що на сьогодні зробив уряд Володимира Гройсмана. Натомість, усі інші кроки - рента, земельні відносини, спрощення доступу до геологічної інформації, - це все ще регулюється на радянському рівні, це - "махровий совок". Ми намагаємося проламати цю стіну”, - підкреслив Прохоренко.

За його словами, Укргазвидобування планувало в 2018 році збільшити обсяги видобутку газу до 16,5 млрд кубометрів. Однак через перепони, небажання допомогти, а іноді й створення навмисних перешкод, буде добре, якщо компанія вийде на показник 16 млрд кубометрів.

“Ми ж не чарівники. Тобто, показник від 16 до 16,5 млрд кубометрів - це наша приблизна мета на наступний рік”, - підкреслив Прохоренко.

Читайте також: Цьогоріч Україна має збільшити видобуток газу на 4,1% - Укргазвидобування

Як зазначив голова ПАТ “Укргазвидобування”, компанія робить усе, що від неї залежить, - модернізується, залучає сучасні технології, але потім усе впирається в стіну нерозуміння з боку державних чиновників. 

“Наприклад, ми вже два роки говоримо, що потрібно дерегулювати земельні відносини для спрощення землевідведення. Тому що, коли ми виходимо бурити свердловини, то іноді отримання всіх погоджень на бурові свердловини займає 2-3 роки. У Верховній Раді вже два роки лежить законопроект, який передбачає спрощення цих процедур. Потрібно ці 2-3 роки очікування замінити на 2-3 місяці”, - наголосив Прохоренко.

Іншим фактором, який перешкоджає збільшенню видобутку газу, є ренти, які сьогодні в Україні становлять 29%, і є, за словами Прохоренка, найвищими в Європі. На його переконання, це гальмує інвестиції у видобуток газу.

“Якщо ми хочемо залучати інвестиції, якщо ми хочемо збільшувати видобуток, то давайте знизимо ренту. В цьому немає сенсу: ми купуємо газ з імпорту, а це означає, що платимо гроші іншій державі. Тобто ми платимо державі, в якій рента нижча, ніж в Україні”, - звернув увагу керівник компанії. 

Читайте також: Нафтогаз очікує приросту видобутку газу на 600 мільйонів кубів

Ще однією проблемою Прохоренко назвав видачу спецдозволів на користування старими родовищами. З цього приводу Укргазвидобування багато разів зверталося до Державної служби геології та надр. Водночас, Полтавська облрада вже 2,5 року не погоджує видачу нових спецдозволів.

“Це стосується не тільки нас, але і приватних компаній. Відтак створюється така ситуація: з одного боку, уряд нам каже, що треба збільшувати видобуток газу, а з іншого не створюється сприятливих умов для цього - не видаються ліцензії, не спрощується порядок їх видачі”, - підкреслив голова компанії.

Він наголосив, що саме через проблеми з видачею ліцензій може затягнутися початок процесу розробки шельфу у Чорному морі. 

Утім, Прохоренко зауважив, що впродовж останнього часу ситуація зрушила з місця, і компанія отримала кілька бланків спецдозволів, щодо яких були затримки. 

“Сподіваємося на продовження позитивної динаміки. Дуже не хочеться, щоб повторювалася ситуація, яка була донедавна. Ми готові багато чого робити, ми готові залучати фахівців, залучати обладнання, але коли немає ліцензії, то немає і розмови”, - констатував голова ПАТ “Укргазвидобування”.

Він зауважив, що за рік в Україні було проведено лише один аукціон за ліцензіями на видобуток нафти та газу.

“Це нонсенс! Країні потрібен газ, Укргазвидобування готова видобувати, але ми не зможемо швидко нарощувати видобуток, якщо українські чиновники не будуть нам допомагати”, - підсумував Прохоренко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>