Україна йде на новий рекорд експорту агропродукції до ЄС

Україна йде на новий рекорд експорту агропродукції до ЄС

584
Ukrinform
За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, обсяги експорту української сільськогосподарської та харчової продукції до ЄС у 2017 році можуть перевищити рекордні показники докризових 2012 та 2013 років на $5 млрд.

Про це йдеться у коментарі заступника директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Миколи Пугачова, який передано Укрінформу.

За словами експерта, цього року аграрна торгівля України з ЄС помітно збільшилась проти 2016 року. У січні-вересні 2017 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом становив $5,8 млрд, майже на третину – 31,2% – перевищивши відповідні показники минулого року. При цьому додатне для нашої держави сальдо становить $2,6 млрд, що на $1 млрд більше, ніж торік.

Крім того, за словами Пугачова, обсяг завезеної з країн ЄС до України агропродовольчої продукції за 9 місяців 2017 року збільшився проти торішніх показників на 11,4%. У вартісному вимірі він склав $1581 млн – близько половини вітчизняного імпорту сільгосппродукції у $3,2 млрд.

Обсяги експорту вітчизняного агропродовольства до країн – членів ЄС лише за 9 місяців 2017 року вже досягли рівня 12 місяців 2016 року і склали $4,2 млрд, зауважив Пугачов.

За його словами, найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина і Франція. Їх сукупна частка в обороті становить близько 75%.

Основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії і макухи.

В свою чергу, Україна імпортує з ЄС зернові культури, насіння олійних, какао-боби і шоколад, різні харчові продукти, спирт і алкогольні напої, відходи переробної промисловості та тютюнові вироби.

Читайте також: Мінагро: Україна планує експортувати 16,5 мільйона тонн пшениці

Нагадаємо, вітчизняні експортери поточного року вже повністю використали безмитні квоти по меду, пшениці, кукурудзі, ячменю, вівсу, ячмінній крупі, борошну, цукру, оброблених томатах, яблучному і виноградному соках.

Водночас, із 1 жовтня 2017 року набули чинності додаткові торговельні преференції Євросоюзу для України на три роки. Згідно з ними зростають обсяги безмитних квот на мед (на 2,5 тис. т), виноградний сік (на 0,5 тис. т), ячмінну крупу (на 7,8 тис. т), оброблені томати (на 3 тис. т) і овес (на 4 тис. т).

Крім того, з 1 січня 2018 року вступлять у дію преференції щодо зернових – кукурудзи (625 тис. т), пшениці (65 тис. т) та ячменю (325 тис. т).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>