НБУ дозволив небанківським установам переказ валюти за кордон

НБУ дозволив небанківським установам переказ валюти за кордон

Укрінформ
НБУ дозволив банкам і небанківським фінансовим установам здійснювати купівлю та перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем.

Про це повідомляється на сайті Нацбанку

"Національний банк продовжує лібералізацію валютного регулювання шляхом поступового пом’якшення обмежень на валютному ринку за умови відсутності обставин, що загрожують його стабільності. Зокрема, правління НБУ прийняло рішення дозволити здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії НБУ купівлю та перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем як банкам, так і небанківським фінансовим установам. Це кошти, які мають використовуватись для забезпечення зобов'язань під час здійснення переказів за кордон", - роз'яснили в НБУ.

Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали лише банківські установи-учасники міжнародних платіжних систем.

Читайте також: Інфляція в Україні перевищила прогноз. НБУ перегляне цифри

Окрім того, Нацбанк уточнив порядок застосування виключень із заборони дострокового погашення кредитів, позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Під такі виключення підпадають всі види платежів за визначеними кредитними договорами чи договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням процентів та інших платежів, установлених договором.

"Зазначені зміни сприятимуть забезпеченню належних умов для участі небанківських фінансових установ у міжнародних платіжних системах та подальшому розвитку економічних відносин в Україні. Водночас, вони не спричинять додаткового тиску на валютному ринку", - пояснили  своє рішення в НБУ.

Уточнюється, що окреслені кроки закріплені постановою Правління НБУ від 10 жовтня 2017 року № 101 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410" і набувають чинності 12 жовтня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-