В Енергоатомі заявили про брак коштів на фінансування соцвитрат

В Енергоатомі заявили про брак коштів на фінансування соцвитрат

618
Укрінформ
Затверджений кошторис витрат НАЕК "Енергоатом" на соціальний розвиток у 2017 році не забезпечує покриття всіх соціальних витрат, передбачених колективним договором. 

Про це йдеться у зверненні до трудового колективу компанії, органів місцевого самоврядування та жителів міст-супутників АЕС України у зв'язку з дефіцитом коштів на фінансування соцвитрат, передбачених колективним договором "Енергоатома"

Як зазначається у зверненні, дефіцит коштів у 2017 році на утримання соціальних об’єктів та на покриття витрат з надання соціальних пільг і гарантій, які передбачені колективним договором, у цілому по компанії становить близько 200 млн гривень. Дефіцит виник внаслідок того, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), погодила компанії фінансування лише 45,3% необхідних видатків за рахунок коштів, що надходять від реалізації електроенергії.

"Затверджений кошторис витрат компанії на соціальний розвиток у 2017 році не забезпечує покриття всіх соціальних витрат, передбачених колективним договором. Крім того, за рахунок тарифу на електроенергію та теплоенергію регулятор погодив фінансування лише 45,3% соціальних витрат, передбачених цим кошторисом. Витрати на соціальний розвиток за межами погодженої регулятором (НКРЕКП - ред.) суми компанія повинна фінансувати за рахунок інших джерел (повернення дебіторської заборгованості, надання послуг населенню та юридичним особам об’єктами, що знаходяться на балансі компанії, тощо)", - пояснюється у зверненні. 

Читайте також: Комісія продовжила термін експлуатації третього енергоблоку ЗАЕС

Водночас, наголошують в "Енергоатомі", у зв'язку з неплатежами комунальних підприємств покрити дефіцит коштів з указаних джерел у поточному році виявилося нереальним.

"Під час затвердження кошторису в грудні 2016 року компанія планувала покрити наявний дефіцит суттєвим збільшенням у 2017 році інших надходжень, у т. ч. за рахунок погашення комунальними підприємствами міст-супутників їхньої заборгованості перед ВП АЕС. У зв’язку з нарощуванням заборгованості комунальними підприємствами витрати за рахунок інших надходжень суттєво збільшились для покриття дефіциту платежів за забезпечення послуг населенню з водо- і теплопостачання та водовідведення", - йдеться у повідомленні.

"Значний дефіцит коштів на утримання об’єктів соціально-культурного та оздоровчого призначення поступово унеможливлює їх ефективну роботу через відсутність коштів для придбання матеріальних ресурсів, обладнання для забезпечення їх поточної діяльності та виконання ремонтних робіт, фінансування витрат, пов’язаних з дотриманням санітарних правил і норм безпеки", - пояснили в "Енергоатомі" наслідки ситуації, що виникла.

За даними "Енергоатома", у липні 2017 року загальна заборгованість за спожиту теплову енергію, водопостачання та водовідведення становила 264,2 млн грн, у тому числі заборгованість за надані послуги перед:

ВП ЗАЕС – 55,8 млн грн;

ВП РАЕС – 76,5 млн грн;

ВП ЮУАЕС – 114,4 млн грн;

ВП ХАЕС – 17,5 млн грн.

Нагадаємо, колективний договір ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2017 рік було прийнято 23 лютого 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-