НБУ та Мінфін реструктуризували 220 мільярдів держборгу

НБУ та Мінфін реструктуризували 220 мільярдів держборгу

1677
Укрінформ
Національний банк та Міністерство фінансів завершили репрофайлінг облігацій на 220 млрд доларів.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на прес-службу регулятора.

"Загальний обсяг портфелю ОВДП у власності НБУ наразі становить 360,6 млрд гривень, з яких під репрофайлінг підпали облігації номіналом 219,6 млрд гривень", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, приблизно 145,2 млрд гривень від загального портфелю ОВДП були конвертовані у довгострокові гривневі облігації різної строковості з прив’язкою доходності до рівня інфляції, і ще близько 74,4 млрд гривень - у довгострокові гривневі облігації різної строковості погашення з фіксованими процентними ставками.

Читайте також: НБУ обмежив роботу шести банків

"Решта портфелю залишилась без змін (з фіксованим рівнем дохідності)", - повідомляє прес-служба.

"Погашення облігацій, за якими було проведено репрофайлінг, відбуватиметься рівномірно - приблизно по 12 млрд гривень щороку до 2047 року. Такий підхід до погашення основної суми боргу дозволить рівномірно розподілити навантаження на бюджет протягом 30 років", - пояснив міністр фінансів Олександр Данилюк.

При цьому, наголошують в НБУ, наявність одночасно облігацій з фіксованою та плаваючою ставками забезпечить диверсифікацію відсоткового ризику.

"Тобто у разі зниження ринкових відсоткових ставок Міністерство фінансів буде платити менше за рахунок наявності облігацій з плаваючою ставкою, а у разі підвищення ставок на ринку наявність облігацій з фіксованою ставкою буде стримувати вартість запозичень", - йдеться у повідомленні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-