Експерти: Аграрії - проти тестового режиму системи блокування податкових накладних

Експерти: Аграрії - проти тестового режиму системи блокування податкових накладних

1592
Укрінформ
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулась до голови профільного Комітету ВРУ з проханням відхилити законопроект №7115, який передбачає тестовий режим механізму зупинки реєстрації податкових накладних.

Про це повідомляє профільна організація "Український клуб аграрного бізнесу". 

"Компанії-члени асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» просять депутатів не підтримувати законопроект №7115. Призупинення дії норм щодо безумовності податкового кредиту означатиме фактично повернення солідарної відповідальності платників податків за будь-які порушення по ланцюгу постачання, що може призвести до збільшення випадків невідшкодування ПДВ добросовісним платникам податків та адміністративних і судових оскаржень", - зазначають в УКАБ.

Експерти УКАБ висловлюють занепокоєння, що надання ДФС повноважень щодо зупинки податкових накладних без урахування встановлених законодавством критеріїв ризику фактично повертає механізм, який має ознаки корупційних ризиків. Зміни до порядку реєстрації податкових накладних призведуть до необхідності документальних перевірок заявлених до відшкодування сум, що несе ризики зловживань зі сторони контролюючих органів та фактично скасовує автоматичне відшкодування.

Читайте також: Уряд не дозволить повернути корупційну систему відшкодування ПДВ - Гройсман

В асоціації вважають, що замість повернення до роботи системи у тестовому режимі, як пропонує законопроект №7115, варто доопрацьовувати механізм роботи СМКOР в режимі реального часу. Зокрема, УКАБ схвалює наказ Міністерства фінансів від 18 вересня 2017 року №776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», який зобов’язує Державну фіскальну службу автоматично реєструвати податкові накладні сільськогосподарських підприємств. Цей наказ уже зареєстрований у Міністерстві юстиції. Документ вирішує проблему з блокуванням накладних для сільгоспвиробників. Для автоматичної реєстрації накладної аграрним підприємствам необхідно заздалегідь надати техкарту та аналітичну довідку про те, що підприємство займається вирощуванням сільгосппродукції.  

Нагадаємо, народні депутати України пропонують внести ряд змін до перехідних положень ПКУ, що стосуються порядку зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування. Ці зміни закріплені у законопроекті №7115, зареєстрованому у ВРУ 15 вересня 2017 року.   

У пояснювальній записці законопроекту йдеться про застосовування тестового режиму зупинки реєстрації податкових накладних до прийняття законопроекту, розробленого урядом. Таким чином, законопроект №7115 не сприятиме покращенню процедури адміністрування ПДВ, а лише в черговий раз змінить чинні норми податкового законодавства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-