В Україні можуть ввести податок на виведений капітал

В Україні можуть ввести податок на виведений капітал

Укрінформ
Кабінет міністрів України схвалив законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу про податок на виведений капітал".

Таке рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, інформує прес-служба Мінфіну.

"Головна мета - запровадити оподаткування прибутку підприємств, розподіленого у формі дивідендів чи прирівняних до них платежів та відмовитися від податку з доходів нерезидентів", - йдеться у повідомленні.

Над проектом закону № 1797 щодо покращення інвестиційного клімату в Україні працювала робоча група у складі представників Мінфіну, бізнесу, експертів та народних депутатів.

У Мінфіні вважають, що запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток стане стимулом для бізнесу реінвестувати кошти у виробництво та розвиток. Це також має спростити правила оподаткування та процедуру адміністрування і покращити інвестиційний клімат в країні.

"Проте слід відзначити, що реалізація норм законопроекту у 2018 році призведе до втрат державного бюджету в сумі 26,0 млрд грн та місцевих бюджетів – 5,4 млрд гривень", - зауважили у міністерстві.

Читайте також: Реєструвати податкові накладні бізнесу буде простіше - урядовий законопроект

При цьому підкреслюється, що Мінфін підтримує запровадження податку на виведений капітал, якщо державний бюджет залишиться збалансованим.

"Можливі шляхи компенсації бюджетних втрат - це значне підвищення ставок податків або скорочення видатків. Мінфін виступає категорично проти підвищення ставок податків та вважає єдиним шляхом для пошуку компенсаторів скорочення державних витрат та більш ефективне використання бюджетних коштів", - зазначили у прес-службі.

Як повідомляється, уряд прийняв рішення відправити проект закону на розгляд Національної ради реформ, щоб знайти оптимальне рішення щодо того, які саме витрати будуть скорочуватися.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-