Демчишин пов'язує відставку членів спостережної ради НАК із необхідністю декларувати доходи

Демчишин пов'язує відставку членів спостережної ради НАК із необхідністю декларувати доходи

453
Укрінформ
Член наглядової ради НАК "Нафтогаз України", екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин пов'язує відставку незалежних членів спостережної ради НАК Пола Ворвіка і Маркуса Річардса з необхідністю декларування доходів.

Про це він сказав у коментарі газеті "День".

Демчишин зазначив, що не здивований рішенням британців: "Щоб приховати свою безпорадність у ситуації, що складається сьогодні на газовому ринку, й перевести відповідальність на уряд, який нібито не проводить жодних реформ, подали у відставку. Я не згоден з тим, що уряд не проводить реформ. Він якраз і прагне реформувати. Зокрема й газову галузь. А чому вони подали у відставку, наскільки зрозумілою й правильною була їхня роль — це  вже питання".

Він також висловив переконання, що участь фахівців з Британії в наглядовій раді "Нафтогазу" була дуже корисною як для компанії, так і в цілому для країни.

"Тому мені шкода, що вони вибрали таке рішення. Я не впевнений, що його прийняли виходячи лише з тих аргументів, що публічно обговорюються. Думаю, що може бути ще й низка інших причин. Однією з них може бути й необхідність декларувати активи й доходи. Але, в будь-якому разі мені шкода, що вони йдуть", - наголосив Демчишин.

"Особисто я покидати наглядову раду не планую, бо прийшов працювати. Не займатися політикою, піаром, а працювати на благо компанії, покращувати системи внутрішнього контролю, планування, добиватися ефективності, тобто займатися тим, чим насправді ніхто не займається. Змінити ціну для населення виявилося, в принципі, дуже просто. А навести лад у компанії — досить складно", - заключив член наглядової ради "Нафтогазу".

Нагадаємо, 19 вересня незалежні члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Пол Ворвік та Маркус Річардс вирішили піти у відставку. Чарльз Проктор на початку вересня повідомив, що залишить компанію 30 вересня. 3 квітня Юлія Ковалів написала заяву про припинення своїх повноважень як члена наглядової ради компанії за власним бажанням.

Читайте також: Наглядова рада "Нафтогазу" буде якісно оновлена - Кістіон

Загалом до наглядової ради "Нафтогазу" входило п'ять членів: екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, Юлія Ковалів та іноземці Пол Ворвік, Чарльз Проктор і Маркус Річардс. Ворвік та Річардс своє рішення про відставку пов'язують зі згортанням реформ з боку уряду.

20 вересня Прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що реформування НАК "Нафтогаз" буде продовжено і навіть поглиблено. Глава уряду пообіцяв, що спільно з міжнародними партнерами буде публічно оновлено і наглядову раду компанії з метою залучення "максимально якісних кадрів для продовження реформи".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-