НБУ зобов'язав банки відзвітувати про ризикові операції клієнтів

НБУ зобов'язав банки відзвітувати про ризикові операції клієнтів

1920
Укрінформ
Українські банки до 6 жовтня 2017 року відзвітують Нацбанку про ризикові операції своїх клієнтів.

Відповідні вказівки зазначаються у телеграмі НБУ №25-0007/64042, яка є у розпорядженні UBR.ua.

Як відзначається в телеграмі, надані відомості аналізуватимуться не лише працівниками центробанку, їх також передадуть до Держфінмоніторингу.

"Вказана статистична інформація є складовою типологічного дослідження на тему «Ризики використання готівки», яке має бути підготовлене Державною службою фінансового моніторингу з урахуванням отриманої інформації», - відзначається в документі НБУ.

До 6 жовтня від банкірів вимагається сформувати дві таблиці. Вони повинні надати Нацбанку дані про регіональний розріз ризикових операцій: окремо вказати, де прописані особи, які здійснюють їх, і де вони фактично проводять банківські операції. За різними типами проводок: з внесенням коштів на рахунки і з їх зняттям. Причому, окремо по підприємствах і населенню, майже за три роки: за 2015-2016 рр. і за 9 місяців 2017-го.

Читайте також: Екс-голову “Національного кредиту” підозрюють у розкраданні

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, фінансовому моніторингу і дослідженням в Україні підлягають усі готівкові операції від 150 тис. грн. Йдеться про будь-який сервіс на цю суму: від купівлі на неї іноземної валюти і зарахування на банківський рахунок, до перерахування коштів у будь-якому напрямі – чи то буде одержувачем інша людина чи компанія (якщо купується, наприклад, квартира або машина). Фінансисти обов'язково попросять людину дати пояснення про походження цих грошей. Вони подаються у письмовій формі з наданням відповідних підтверджувальних документів. Наприклад, довідок про зарплату, продаж нерухомості, отримання спадку і т.п.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-