Долар по 30: у Мінфіні кажуть - не факт

Долар по 30: у Мінфіні кажуть - не факт

2060
Укрінформ
У проект держбюджету-2018 закладається курс національної валюти на рівні 30,1 грн за долар США, однак у Мінфіні не відкидають можливості, що курс у наступному році може відрізнятись від закладених показників.

Про це в ефірі "5 каналу" сказав заступник міністра фінансів Євген Капінус.

"У нас на сьогодні регулятором в цій сфері є Національний банк. Національним банком відповідно було закладено відповідний курс - 29,3 (грн за 1$ - ред.) в середньому по року, 30 (грн за 1$ - ред.) - на кінець року. Ці показники ми використовуємо, оскільки національним регулятором є НБУ. Але це не означає, що цей курс обов'язково буде таким", - сказав Капінус.

Він зазначив, що це значить, що Мінфін на нього повинен формувати відповідні видатки державного бюджету для того, щоби була змога їх забезпечити.

Нагадаємо, проект бюджету-2018 розраховувався на основі прогнозованого курсу національної валюти на рівні 30,1 грн/дол. США. Про це йдеться в проекті закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік", який оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Читайте також: У проект бюджету-2018 заклали курс долара 30,1

При цьому, при розрахунку прогнозованого курсу гривні на наступний рік бралися дані Національного банку України відповідно до яких протягом 2017 року обмінний курс гривні до долара США був стабільний з тенденцією до зміцнення – 26,5 гривень за долар США у середньому за січень – серпень 2017 року, у серпні 2017 року на міжбанківському валютному ринку України курс склав 25,6 гривень за долар США. А на кінець 2017 року курс національної валюти, відповідно до прогнозів НБУ, мав скласти 30 грн/дол. США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-