НБУ дозволив банкам обирати агентів для ідентифікації клієнтів

НБУ дозволив банкам обирати агентів для ідентифікації клієнтів

1503
Укрінформ
У Національному банку дозволили банкам обирати агентів для здійснення верифікації та ідентифікації фізосіб.

Про це повідомляє прес-служба НБУ

«Національний банк України дозволив банкам доручати юридичним і фізичним особам на договірних засадах здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів-фізичних осіб,  відповідно до вимог законодавства з питань фінансового моніторингу», - йдеться в повідомленні.

Новий порядок здійснення посередниками (агентами) ідентифікації та верифікації клієнтів прийнято відповідно до Закону України «Про споживче кредитування».

"Цей порядок дозволить банкам розвивати споживче кредитування не відволікаючи значні власні ресурси для  здійснення ідентифікації та верифікації позичальників-фізосіб. Такий підхід відповідає європейським практикам. Він дозволить банкам зосередити більше зусиль на розвитку масового кредитування в Україні", - зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

Читайте також: Нацбанк послабив гривню до 26,16

Щоб уникнути дисонансу в роботі агентів, регулятор прописав єдиний, уніфікований порядок здійснення ними процедури ідентифікації й верифікації  банківських клієнтів. Зокрема, йдеться  про порядок: зберігання агентами, передавання ними інформації чи документів щодо ідентифікації та верифікації клієнтів банку-фізосіб, у тому числі в разі дострокового припинення відносин з агентом. Також здійснення контролю за дотриманням агентами встановленої процедури проведення ідентифікації та верифікації клієнтів банку-фізосіб та  організації навчання агентів для забезпечення належного рівня їх підготовки з питань запобігання легалізації кримінальних доходів чи фінансування тероризму в частині здійснення ідентифікації та верифікації клієнтів банку-фізосіб.

Згідно з новими вимогами НБУ, банк може вибрати посередників лише після того, як переконається у бездоганній діловій репутації таких осіб.

Відповідальність за неналежне здійснення агентами ідентифікації та верифікації банківських клієнтів-фізосіб покладається на банк.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-