SELECT p.id,p.filename, p.memo_ukr memo, g.photo_id main_photo, g.name_ukr gname FROM photos p LEFT JOIN galleries g ON g.id=p.gallery_id AND g.photo_id=p.id WHERE p.gallery_id=? ORDER BY main_photo DESC, p.weight Holtec показала нове виробництво, яке незабаром може з'явитися в Україні - 08.09.2017 01:36 — Новини Укрінформ
Holtec показала нове виробництво, яке незабаром може з'явитися в Україні

Holtec показала нове виробництво, яке незабаром може з'явитися в Україні

Фото, відео
1998
Ukrinform
Компанія Holtec International урочисто відкрила в штаті Нью-Джерсі новий завод з проектування та виробництва малих модульних реакторів для АЕС та контейнерів для ядерних відходів.

Подібний завод може з'явитися ближчими роками і в Україні, повідомили в четвер на церемонії відкриття власному кореспонденту Укрінформу.

"Виробництво реакторів компанія Holtec локалізує у себе, втім якщо буде реалізований (новий спільний – ред.) проект з Україною, то аналогічний завод компанія може побудувати і у нас", - пояснив в коментарі агентству президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

Читайте також: Holtec планує створити в Україні виробництво нових реакторів для АЕС

На підтвердження цьому, глава Holtec International Кріс Сінгх виступив із заявою під час церемонії запуску нового виробництва.

"Ми побудуємо подібні заводи в інших країнах", - наголосив Сінгх, згадавши при цьому, зокрема, Україну й Індію. Водночас, коментуючи журналістам ситуацію щодо України, він зауважив, що остаточне рішення прийматиметься разом з українською стороною.

Завод, зведений компанією Holtec у штаті Нью-Джерсі, зосереджуватиметься, головним чином, на двох напрямах: виробництві контейнерного парку для відпрацьованого ядерного палива, а також корпусів для малих модульних реакторів проекту SMR-160.

Holtec показала нове виробництво, яке незабаром може з'явитися в Україні

Як зауважив посол України в США Валерій Чалий, українська сторона вважає спільні з компанією Holtec проекти перспективними, "оскільки вони дають можливість співпраці на багато десятиліть наперед" та мають багатомільярдний потенціал. Йдеться не лише про побудову нових виробничих потужностей в Україні, але також про створення сховищ для відпрацьованого ядерного палива з АЕС та реалізацію інших задумів.

"З точки зору нашого майбутнього в енергетичній безпеці та стабільного розвитку, це критично важливо", - зауважив український посол.

Один із таких прикладів – це остаточне позбавлення залежності від Росії в ядерній енергетичній галузі. Адже досі три українські АЕС прив'язані до РФ в плані утилізації відпрацьованого ядерного палива. Завдяки проектам Holtec, з 2019 року Україна припиняє вивезення до РФ ядерних відходів, що зекономить для нашої економіки близько $200 млн на рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>