В НБУ назвали фактори стабілізації валютного ринку

В НБУ назвали фактори стабілізації валютного ринку

332
Ukrinform
Одним із факторів стабільної ситуації на валютному ринку в 2017 році є поліпшення зовнішньої кон'юнктури, як у плані ціни, так і з точки зору попиту.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

"Ми традиційно прогнози не розкриваємо (щодо курсу гривні-ред). Режим обмінного курсу - плаваючий. Прогнози - це не цілі. Мені навіть смішно читати, коли пишуть, що курс обов'язково буде таким, який закладений у держбюджеті. Якщо взяти і проаналізувати за десять років курс, який був закладений у бюджет і який вийшов за фактом, він майже ніколи не збігався", - сказав Сологуб.

Читайте також: Інфляція йде вище "прогнозної траєкторії" - Нацбанк

Він зазначив, що плаваючий курс певною мірою дає можливість ринку мати більшу ліквідність і більший арбітраж. Раніше, як ви пам'ятаєте, якщо був девальваційний тиск, всі починали бігти в одну сторону. Тепер одні біжать в одну сторону, якщо їм потрібно купити валюту, а хтось в іншу - кому потрібно її продати.

"Так знаходиться рівновага, але цей процес вимагає часу. У цьому році одним з факторів стабільної ситуації на валютному ринку є поліпшення зовнішньої кон'юнктури, як у плані ціни, так і з точки зору попиту. За пшеницею та кукурудзою у нас зріс обсяг експорту, а ціни залишилися приблизно незмінними. З металургією протилежна ситуація - обсяги впали через блокаду на Донбасі, але сильно зросли ціни", - зазначив Сологуб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
' + ' ' + ' ' + '
' + ' ' + '
' + ' ' + '
' + '
' + ' ' + '
' + '
' + '' + ''; }; var rContainerHeight = $(rContainer + ":first-child").height() - $(slideBannerBlock).height(); // высота правого блока при загрузке страницы // параметры подгружаемых новостей items[0] = new Array(window.location.pathname, document.title); items[1] = new Array('/rubric-ato/2298258-doba-v-ato-bila-marinki-poranenij-ukrainskij-boec.html', 'Доба в АТО: біля Мар'їнки поранений український боєць'); // инициализация slide-баннера для первой новости var currentBannerId = 'socialBlockSlideId_' + 0; //var currentStopperId = 'socialBlockSlideStop_' + 0; var currentStopperId = 'socialBlockSlideStop_extra'; var currentVideoBannerId = 'videoBanner_' + 0; // задаю id слайд-баннеру и стоп-контейнеру $($(sContainer + ' div.video-banner').last()).attr('id', currentVideoBannerId); // инициализация слайд-баннера для подгруженной новости wereSticked = initStickWidget('#' + currentBannerId, '#' + currentStopperId); // действия при ресайзе окна $(window).on('resize', function () { if (window.innerWidth <= slideBinnerMinWidth) { wereSticked = false; $(slideBannerBlock).css('display', 'none'); } else { $(slideBannerBlock).css('display', ''); } }) // действия при скролле $(window).on('scroll', function () { wereScrolled = true; if (items[pageNum]) { // определение индекса текущего видимого блока с контентом closestIndex = indexOfClosest(nContainer); if (closestIndex != closestIndexCurrent) { // скролл наверх // обновление URL в браузере и title update_current_url(items[closestIndex][0], items[closestIndex][1]); closestIndexCurrent = closestIndex; } ; // подгрузка новой страницы if ( ( items[pageNum] && refresh && isScrolledIntoView($(sContainer).last()) && (pageNum < pageCount) ) // для остальных - при попадании блока на экран ) { // перезагрузка кнопок шейра fb_count(pageNum); // записываю в массив данные для следующей страницы items[pageNum + 1] = loadContent(pageNum, items[pageNum][0], items[pageNum][1]); pageNum++; // Google analytics //ga('ukrTracker.send', 'pageview', window.location.href); ga('send', 'pageview'); // Yandex Метрика if (window.yaCounter12812155) { window.yaCounter12812155.hit(window.location.pathname); } ; // определение текущей страницы closestIndexCurrent = pageNum; closestIndex = pageNum; } ; } ; });