Україна - у першій п'ятірці країн щодо обробітку сільгоспземель іноземцями

Україна - у першій п'ятірці країн щодо обробітку сільгоспземель іноземцями

988
Ukrinform
Україна входить до першої п'ятірки країн за площами сільськогосподарських земель, контрольованих іноземними інвесторами.

Про це свідчать результати аналітичного звіту міжнародної незалежної ініціативи з моніторингу землі Land Matrix Initiative, партнером якої у Східній Європі виступає Національний екологічний центр України, повідомляє Liga.net.

Згідно із звітом організації, під контролем іноземного капіталу в Україні знаходиться 2,4 млн га при загальній площі сільськогосподарських угідь у 42,7 млн га. Лідери за цим показником - Демократична Республіка Конго, Папуа - Нова Гвінея і Російська Федерація.

Читайте також: Держгеокадастр: з 1 вересня земельні відносини моніторитимуть за 140 показниками

На першу п'ятірку окремих цільових країн для інвестування в землю (Індонезія, Україна, Росія, Папуа - Нова Гвінея і Бразилія) доводиться 46% загальної площі куплених сільгоспугідь. Якщо говорити про кількість угод, то у цих країнах укладено 25% договорів.

Загалом, відповідно до звіту Land Matrix, починаючи з 2000 року 26,7 млн га сільськогосподарських земель всього світу перейшло під контроль іноземних інвесторів. Це означає, що на їхню частку доводиться близько 2% орних земель у всьому світі.

Land Matrix (landmatrix.org) - глобальна незалежна ініціатива, займається збиранням даних про придбання земель у країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Завдання об'єднання - сприяти підвищенню прозорості і відповідальності в ухваленні рішень щодо земель та інвестицій. Ініціатива координується мережею міжнародних науково-дослідних установ і організацій. Звіт складено за інформацією з відкритих джерел за 2014-2015 роки, останні зміни можуть бути не враховані.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>