Україна - у першій п'ятірці країн щодо обробітку сільгоспземель іноземцями

Україна - у першій п'ятірці країн щодо обробітку сільгоспземель іноземцями

Укрінформ
Україна входить до першої п'ятірки країн за площами сільськогосподарських земель, контрольованих іноземними інвесторами.

Про це свідчать результати аналітичного звіту міжнародної незалежної ініціативи з моніторингу землі Land Matrix Initiative, партнером якої у Східній Європі виступає Національний екологічний центр України, повідомляє Liga.net.

Згідно із звітом організації, під контролем іноземного капіталу в Україні знаходиться 2,4 млн га при загальній площі сільськогосподарських угідь у 42,7 млн га. Лідери за цим показником - Демократична Республіка Конго, Папуа - Нова Гвінея і Російська Федерація.

Читайте також: Держгеокадастр: з 1 вересня земельні відносини моніторитимуть за 140 показниками

На першу п'ятірку окремих цільових країн для інвестування в землю (Індонезія, Україна, Росія, Папуа - Нова Гвінея і Бразилія) доводиться 46% загальної площі куплених сільгоспугідь. Якщо говорити про кількість угод, то у цих країнах укладено 25% договорів.

Загалом, відповідно до звіту Land Matrix, починаючи з 2000 року 26,7 млн га сільськогосподарських земель всього світу перейшло під контроль іноземних інвесторів. Це означає, що на їхню частку доводиться близько 2% орних земель у всьому світі.

Land Matrix (landmatrix.org) - глобальна незалежна ініціатива, займається збиранням даних про придбання земель у країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Завдання об'єднання - сприяти підвищенню прозорості і відповідальності в ухваленні рішень щодо земель та інвестицій. Ініціатива координується мережею міжнародних науково-дослідних установ і організацій. Звіт складено за інформацією з відкритих джерел за 2014-2015 роки, останні зміни можуть бути не враховані.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-