В Україні реально зменшити витрати газу на 50% - Зубко

В Україні реально зменшити витрати газу на 50% - Зубко

Укрінформ
До 2020 року в Україні реально зменшити витрати газу  на 50% - із 18 до 9 млрд куб. м.

На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, повідомляє "Урядовий портал".

"На його думку, загалом можна зменшити витрати газу до 2020-го на 50% - із 18 до 9 млрд куб. м", - цитує віце-прем’єра прес-служба.

За словами Зубка, там, де здійснено санацію та реновацію будівель, уже сьогодні можна побачити зменшення витрат на 65%.

«Там, де здійснили санацію та реновацію будівель, бачимо зменшення витрат на 65%. Для глобальної модернізації житлового фонду потрібні 10 років, наполегливість і бажання. Скажу відверто, українські громади та ОСББ із цим справляються», - підкреслив Зубко.

При цьому він наголосив, що встановлення будинкових лічильників тепла має бути забезпечено протягом року, будинкових лічильників гарячої та питної води для нежитлових будівель протягом одного року, для житлових будівель – двох років. 

Читайте також: Газ для населення: держрегулювання та облгази Фірташа знищують конкуренцію - Вітренко

За його словами, лише на виробництві тепла держава планує зекономити до 30% газу.

«За нашими підрахунками, це дає щонайменше 20% економії. Встановлення прибудинкових індивідуальних теплових пунктів, які регулюють кількість подачі енергоносія, заощаджує ще 15-17% витрат. До 2020 року поставили завдання зменшити приблизно на 30% загалом по країні споживання газу, який витрачається на виробництво тепла», - зазначив віце-прем’єр.

Він повідомив, що станом на серпень 2017-го маємо середній по країні показник оснащеності загальнобудинковими приладами обліку у 70,47%. У Києві цей показник – 95%, у Луцьку – 100%. Але у Тернополі встановлено всього 10%, у деяких містах – 25-30%. Хоча переважна кількість сягнула планки у 60%. 

Він також відзначив, що за законом державна підтримка на енергоефективні заходи, може бути надана тільки там, де є облік, і де можна оцінити, наскільки зменшилося споживання після модернізації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-