ЄС дасть Україні Є100 мільйонів на енергоефективність

ЄС дасть Україні Є100 мільйонів на енергоефективність

Укрінформ
Єврокомісар з політики сусідства та розширення Йоганнес Ган, керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та голова Євроради Дональд Туск пропонують Україні 100 мільйонів євро для наповнення Фонду енергоефективності.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, повідомляє "Урядовий портал"

«Спочатку вони сприяли нам інституціонально, а тепер готові профінансувати Фонд з метою компенсації громадянам витрат на енергоефективність. Перша частина коштів, які надійдуть у Фонд енергоефективності – це 50 млн євро. Наприкінці цього року у ЄС мають прийняти відповідне рішення. А вже на початку наступного року кошти мають надійти. Також ЄС готовий створити в Україні мережу із 25 регіональних центрів з енергоефективності для безкоштовних консультацій громадян», - зазначив Зубко.

Він наголосив, що для держави важливо, аби Фонд енергоефективності мав результат на рівні країни, а не просто зменшив рахунки домогосподарств. 

"Завдання Фонду - не тільки розробка продуктів, але й моніторинг реформи і її результату, аби показати яким чином інвестиції повертаються у державний бюджет. Тому ми дуже уважно прораховуємо перспективи Фонду і ретельно готуємося до його старту", - сказав віце-прем’єр. 

За його словами, питання із Фондом у тому, що необхідно знайти кошти на фінансування його програм. 

«Коли бачимо 80 млрд грн у бюджеті на субсидії і 800 млн грн на «теплі кредити», то розуміємо, що бюджетні пріоритети країни вимагають корекції. Краще один раз інвестувати в те, де можна заощаджувати багато років поспіль. Важливо надавати технічну фінансову допомогу саме власникам. Не просто квартирі, а будинку, який об’єднався і наголосив, що йде на модернізацію», - зауважив він.

За словами Зубка, держава також фінансує Фонд із бюджету, тож прагне, аби кошти з донорського фонду ішли безпосередньо на рахунок громадянина. 

«Нам потрібно підготувати ще близько 40 різних нормативних актів. Створити бази будинків, аудиторів, сертифікатів, методику моніторингу. Наступний рік стане вирішальним. Ми підготували все для того, щоб створити наглядову раду і реєструвати Фонд. Важливо, щоб наглядова рада запрацювала ефективно, щоб там не було політичних ризиків. Важливе питання – конкурсний відбір співробітників Фонду. Хотілося б, аби Фонд очолив фахівець із належним міжнародним досвідом», - зазначив він.

Читайте також: Українці взяли "теплих кредитів" на 4 мільярди

Урядовець також оцінив потреби України в інвестиціях у реновацію і модернізацію будівель у 30 млрд євро на наступні 10 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-