Кубів доручив розібратись зі стрибком цін на автогаз

Кубів доручив розібратись зі стрибком цін на автогаз

Укрінформ
Віце-прем'єр-міністр – міністр економічного розвитку Степан Кубів доручив розібратись із різким підвищенням цін на скраплений газ.

Про це Кубів написав у Facebook.

"Чому зросли ціни на скраплений газ? Це питання доручив вивчити Міністерству енергетики та вугільної промисловості України, Державній регуляторній службі, Антимонопольному комітету, Державній фіскальній службі України. За моїм дорученням вони мають проаналізувати ситуацію і невідкладно надати пропозиції щодо вирішення ситуації", – написав Кубів.

Водночас, у Мінекономрозвитку уточнили, що віце-прем'єр доручив перевірити, чи не є стрімке підвищення цін на автогаз наслідком порушення антимонопольного законодавства.

Читайте також: Оператори ринку прогнозують підвищення ціни на автогаз до 17-18 гривень за літр

"Протягом останніх кількох тижнів в Україні подорожчав скраплений газ. Українські виробники скрапленого газу – "Укргазвидобування", "Укрнафта", "Укртатнафта" і приватні компанії – покривають не більше 20% потреб ринку. Решту Україна імпортує з Росії, Білорусі, Казахстану та інших країн. Обмеження з боку РФ призвели до зменшення імпорту скрапленого газу в Україну і, на жаль, його дефіциту. Це вплинуло на ціну. Таке пояснення дають експерти. Зі свого боку ми з’ясовуємо, що відбулося на ринку скрапленого газу. Степан Кубів дав доручення проаналізувати ситуацію на ринку скрапленого газу, у тому числі на предмет можливого порушення законодавства про захист економічної конкуренції", – зазначили у МЕРТ.

За даними LIGA.net, від початку серпня ціни на автогаз на українських заправках зросли більш ніж на 30% – із 10,8 грн до 14,4 грн за літр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-