Банки стали більш активно кредитувати фізосіб

Банки стали більш активно кредитувати фізосіб

Укрінформ
Обсяги кредитування населення у гривні у І півріччі 2017 року зросли на 13,4%.

Про це йдеться в четвертому квартальному звіті "Огляд банківського сектору", повідомляє прес-служба НБУ

«Банки пожвавлюють діяльність у роздрібному сегменті. У І півріччі обсяги кредитування населення продовжили зростати, приплив депозитів фізичних осіб до банків також прискорився. Роздрібне кредитування продовжить зростати і протягом року. У першому півріччі гривневі кредити банків фізичним особам зросли на 13,4%», - йдеться в повідомленні.

Зростання портфеля кредитів фізичним особам свідчить про відновлення апетиту банків до кредитування після тривалої перерви. Роздрібне кредитування продовжить зростати і надалі завдяки підвищенню доходів населення та збереженню споживацької впевненості. Основним обмежувальним фактором для стрімкішого відновлення кредитування бізнесу залишається слабкий захист прав кредиторів, який спричинює високий рівень кредитних ризиків у корпоративному секторі. Приплив гривневих коштів населення у банки пришвидшився з плюс 9 млрд грн у І кварталі до плюс 16 млрд грн. у ІІ кварталі. Найактивніше їх залучали державні банки. Водночас обсяг коштів бізнесу зменшився під дією двох причин: конфіскації коштів колишньої влади на рахунках державних банків та виплати дивідендів окремими державними підприємствами. У цілому депозити клієнтів займають 74,3% пасивів банківської системи та залишаються основою її фондування.

Читайте також: Закон «Про валюту»: зарано, але комусь дуже хочеться

Відсоткові ставки продовжують знижуватися, але меншим темпом, ніж раніше. У ІІ кварталі, відповідно до Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб, відсоток за річними гривневими вкладами населення скоротився на 0,8% до 15,6% річних. Ставки за доларовими депозитами знизилися до 4,0% річних. Як наслідок, дешевшало кредитування бізнесу. Але вартість корпоративних кредитів зменшувалася нижчим темпом, ніж депозитні ставки, що створює потенціал для її падіння надалі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-