Україні треба негайно запросити на Південмаш іноземних

Україні треба негайно запросити на Південмаш іноземних "ревізорів" - експерт

Укрінформ
Україна має запросити міжнародну інспекцію на "Південмаш" і забезпечити належний рівень відкритості, оскільки стаття про буцімто причетність підприємства до успішного запуску ракет КНДР може мати руйнівні наслідки для міжнародного становища України.

Таку думку висловив у Facebook науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко.

"Це може бути серйозніше, ніж "кольчужний скандал", що зруйнував українсько-американські відносини у 2002 році. Розуміючи, якої ваги нині набуло "північнокорейське питання" в США і світі, нескладно спрогнозувати, що будь-які дані, що можуть свідчити про пряму чи опосередковану участь України у північнокорейському "ракетному диві" останніх місяців, матимуть руйнівні наслідки для міжнародного становища України", - написав Сушко.

Він додав, що поява такого подразника під час розгляду питання військової допомоги Україні з боку США може звести нанівець усі зусилля. "Необхідна швидка і переконлива реакція української сторони на високому рівні. Україні слід негайно запросити міжнародну інспекцію на "Південмаш" і забезпечити належний рівень відкритості", - переконаний експерт.

Сушко зауважив, що поки що скидається на те, що може бути "той самий пшик, що і з "Кольчугами". Водночас, на його думку, "осад залишиться" у будь-якому разі, адже чутливість американського суспільства до проблеми північнокорейських ракет з ядерною зброєю, які тепер можуть досягати території США, є неспівмірною з чутливістю 15 років тому до стану ППО Іраку.

"Треба, випереджуючи вимогу з боку США, самим запрошувати міжнародну комісію з допуском до документації підприємства", - переконаний експерт.

Читайте також: "Південмаш" заперечує зв'язок з північнокорейськими ракетними програмами

Раніше американська газета The New York Times з посиланням на старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Елемана та секретні оцінки американських спецслужб повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки закупівлям на "чорному ринку" потужних ракетних двигунів, імовірно, від українського заводу "Південмаш", який історично пов'язаний з російською ракетною програмою.

У цьому зв'язку секретар РНБО України Олександр Турчинов у своєму коментарі заявив, що підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-