Надходження з експериментальних майданчиків зросли у 5 разів -

Надходження з експериментальних майданчиків зросли у 5 разів - "Чесна парковка"

Укрінформ
За липень надходження з 5 майданчиків у центрі Києва зросли у 5 разів завдяки проекту "Чесна парковка". 

Про це під час брифінгу повідомила експерт "РПР-Київ" та Transparency International Україна Олеся Архипська, передає кореспондент Укрінформу.

"Ми розмістили 5 паркувальних майданчиків у центрі міста, і тільки за липень із цих майданчиків збільшилися надходження до київського бюджету від 3 до 5 разів,  залежно від місця", - зазначила Архипська.

Вона зазначила, що від початку проекту на громадських моніторів "Чесна парковка" здійснюється тиск із боку самих паркувальників. 

"Паралельно ми відчуваємо тиск на наш проект "Чесна парковка" зі сторони людей або зацікавлених, щоб припинити цей проект,  тиск на наших громадських моніторів, за паркувальним бізнесом стоїть сфера "кришування". На двох парковках паркувальники, які отримали попередження про припинення своєї роботи з 10 серпня, почали занадто активно поводитися, випереджаючи моніторів, вчиняючи певний тиск на них. Ми сподіваємося, що це буде припинено", - зазначила експерт. 

Читайте також: Київ переходить на безготівкову оплату паркування - Кличко

Як повідомив експерт "РПР-Київ", член Антикорупційної ради при Київському міському голові Михайло Серебряков, також почастішали випадки привласнення коштів паркувальниками.  

"Знаючи про своє майбутнє звільнення, паркувальники тепер зовсім не церемоняться з підприємством, підприємство стало зовсім некерованим, і умовні 20% надходжень до каси і ті не надходять, бо паркувальники привласнюють все, що потрапляє їм у руки, так би мовити вони нагодовуються до 10 серпня", - розповів він.

Серебряков зауважив, що через запровадження безготівкового способу оплати паркування є ризик того, що водії не сплачуватимуть за послугу. 

"Зараз способів оплати три: паркомат, талон та оплата через смс. Коли не буде паркувальників, знімається останній інструмент схилення водія до того, щоб таке паркування оплачувати, тобто тепер він буде один на один із власною совістю, з власною громадською позицією, або її відсутністю - платити чи не платити. Водії, які добровільно оплачують паркування, як це було в проекті "Чесна парковка", на жаль, це винятки. Тобто ми говоримо про  діру в бюджеті КП "Київпастранссервіс", що може виникнути найближчим часом", - сказав він.

У цьому зв'язку він наголосив на необхідності ухвалення законопроекту №5364 про паркувальну реформу. 

"Вирішити питання оперативно може тільки законопроект №5364 про паркувальну реформу, де з'являється додатковий інструмент, щоб штрафувати тих водіїв, які ігнорують оплату паркування. На сьогодні цей законопроект прийнятий тільки в першому читанні, до нього надійшло 115 сторінок поправок", - додав він.

Як повідомляв Укрінформ, автопарковки Києва з 10 серпня переходять на безготівкові розрахунки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-