В Україні здорожчають горілка, коньяк і вино - ЗМІ

В Україні здорожчають горілка, коньяк і вино - ЗМІ

Укрінформ
Уряд планує підняти мінімальні ціни на горілку й вино.

Як повідомляють "Наші гроші", відповідний проект постанови «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957» винесено на розгляд урядового комітету 3 серпня Міністерством економіки та розвитку.

"Зокрема, роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби збільшать на 8-11%; віскі, ром та джин – на 4%; коньяк (бренді) – на 3-6; вина з додаванням спирту, ігристе та вермути – на 2%. Це означає, що мінімальна ціна півлітрової пляшки горілки має бути 79,55 грн, а тризіркового коньяку – 119,46 грн", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Податківці прийшли з обшуками на 41 спиртзавод

В експертному висновку до проекту постанови вказується, що індекс споживчих цін за друге півріччя 2016 року становив 119,2% проти 105,9%, що враховувався при розрахунку діючого розміру мінімальних цін.

"Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв", – зазначається у висновку урядових експертів.

Останній раз уряд підіймав мінімальні ціни у листопаді 2016 року. Після того були підвищені акцизи на горілку на 20%, на коньяк на 17,6%, на кріплені вина – на 12%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-