На Рівненській АЕС в експлуатацію прийняли програмний продукт АСІКС

На Рівненській АЕС в експлуатацію прийняли програмний продукт АСІКС

Укрінформ
На енергоблоці №4 Рівненської АЕС прийнято в дослідну експлуатацію програмний продукт «Автоматизована система інформації про конфігурацію станції» (АСІКС).

Про це повідомляє прес-служба Енергоатома.

“24-26 липня спеціалісти організацій RWE (Німеччина) та «Проатом» (Україна), розробники пілотного проекту «Автоматизована система інформації про конфігурацію станції» (АСІКС), провели додаткові навчання для користувачів системи на майданчику Рівненської АЕС. За участі генерального директора та фахівців Рівненської АЕС, представників JSO (контролююча організація від Єврокомісії) та розробників автоматизованої системи 27-28 липня відбулось її фінальне тестування та приймання в дослідну експлуатацію”, - йдеться в повідомленні.

Розробка програмного продукту, методика обходів та збір даних фінансувались за рахунок ЄС.

«Автоматизована система безупинно збиратиме, зберігатиме, надаватиме на робочі місця персоналу БЩК, основних цехів та керівництва АЕС усі дані про роботу та стан обладнання електростанції. Нині ми маємо нову систему обходів», – коментує начальник зміни АЕС Ігор Курінний.

За його словами, сучасна програма АСІКС – це важливий крок для покращення надійності роботи обладнання та безпечної і ефективної експлуатації енергоблоків РАЕС.

Читайте також: Енергоатом планують передати Уряду чи Мінекономіки - Бойко

Нагадаємо, З 2010 року у рамках співпраці між Україною та Євросоюзом у сфері ядерної безпеки на енергоблоці №4 РАЕС розпочалось впровадження програмного продукту «Автоматизована система інформації про конфігурацію станції» (АСІКС). Основною метою якого є підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків та ефективного використання кадрового потенціалу електростанції. Уся зібрана системою АСІКС інформація безперервно та в автоматичному режимі контролюватиме відповідність показників систем важливих для безпеки вимогам технологічного регламенту безпечної експлуатації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-