Уряд не збирається компенсувати Нафтогазу збитки за постачання газу  - Кістіон

Уряд не збирається компенсувати Нафтогазу збитки за постачання газу - Кістіон

Укрінформ
Уряд подаватиме апеляцію на рішення суду стосовно позову «Нафтогазу України» до Кабміну, відповідно до якого уряд був зобов'язаний компенсувати збитки за постачання газу за спеціальною ціною.

Про це Укрінформу повідомив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.

«На етапі реформування української економіки, результатом якого має стати зростання доходів українських громадян, покладення на Нафтогаз спеціальних обов'язків є виправданим кроком уряду. А компенсація при такому рівні прибутку просто неможлива», - наголосив віце-прем'єр-міністр. 

Він зазначив, що нинішній рівень прибутку НАК «Нафтогазу» унеможливлює виплату будь-якої компенсації компанії за постачання природного газу населенню за так званою спеціальною ціною. На переконання Кістіона, компанія не несе жодних економічно обгрунтованих втрат від покладення на неї обов'язків постачати газ населенню за спеціальною ціною - 4,942 тис. грн за 1000 кубометрів.

З огляду на це, за його словами, уряд подаватиме апеляцію щодо зазначеного рішення суду.

Нагадаємо, 19 липня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Кабінету міністрів України та зобов'язав уряд визначити порядок визначення та джерела компенсації, яку повинен отримувати Нафтогаз, виконуючи накладені на нього урядом спеціальні зобов'язання з постачання газу для потреб населення.

Читайте також: Незалежного члена Нафтогазу не відібрали через відсутність кворуму

Як повідомляв Укрінформ, з 1 травня 2016  року Кабінетом Міністрів була встановлена єдина ціну на газ для населення на рівні 4,942 тис. грн за 1000 кубометрів (6,879 тис. грн з урахуванням транспортування та ПДВ). Постанова діяла до 1 квітня 2017 року.

Кабінет міністрів України продовжив дію спецзобов'язань Нафтогазу з продажу газу і на період до 1 жовтня 2017 року встановив ціну на газ для населення на рівні 4,849 тис. грн за 1000 кубометрів (без урахування транспортування та ПДВ).

Реалізацією газу кінцевому споживачу, а також збором коштів на місцях займаються так звані облгаз-збути. Нещодавно голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявляв, що облгаз-збути заборгували національному трейдеру уже 30 млрд грн за газ, який постачається за спецзобов'язаннями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-