Активи проблемних банків можна побачити у віртуальних кімнатах - регулятор

Активи проблемних банків можна побачити у віртуальних кімнатах - регулятор

900
Ukrinform
У рамках спільного «пілотного проекту» НБУ та ФГВФО для детального ознайомлення із активами неплатоспроможних банків, включеними у великі пули, відкриваються віртуальні кімнати даних.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Спільний "пілотний проект" Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з продажу великих пулів активів неплатоспроможних банків входить в активну фазу реалізації. Для детального ознайомлення із активами, включеними у пули, відкриваються віртуальні кімнати даних. Доступ до матеріалів кредитних справ зацікавлені інвестори можуть отримати після реєстрації та підписання з організаторами торгів договорів про нерозголошення», - йдеться в повідомленні.

У свою чергу Фонд гарантування, дотримуючись принципу максимального розкриття інформації про виставлені на продаж активи, на власному офіційному сайті та Інформаційному порталі оприлюднив детальну інформацію про сформовані пули та умови їх реалізації. У рамках "пілотного проекту" на продаж виставлено два пули активів - права вимоги за кредитами, загальна заборгованість за якими становить понад 13 млрд грн. Основа пулів - кредити великого корпоративного бізнесу. Усі включені у пули активи - перебувають у заставі НБУ.

Читайте також: Фонд гарантування планує продати активи 56 банків на 14,7 мільярда

До продажу, за умовами "пілотного проекту", залучено дві компанії, що є світовими лідерами з реалізації проблемних активів: ТОВ "Дебтекс Україна" (дочірня компанія DebtX) та ТОВ "Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн" (дочірня компанія FFN). Вже на 19 вересня на обох майданчиках заплановані торги.

У НБУ зазначають, що залучення міжнародних компаній дозволить провести перший в країні пакетний продаж проблемних активів із використанням найкращого світового досвіду. Та найголовніше - це дасть можливість привернути увагу великих іноземних та внутрішніх інвесторів до вітчизняного ринку непрацюючих кредитів. Кожна із компаній має багаторічний досвід роботи на світовому ринку непрацюючих кредитів та авторитет серед інвесторів. У разі успішної реалізації, "пілот" може стати додатковим сигналом інвесторам, що ринок проблемних активів України є цікавим та відкритим, а також таким, що працює за зрозумілими та загальноприйнятими правилами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>