Грузинські локомотиви можуть вироблятися в Україні - заступник міністра

Грузинські локомотиви можуть вироблятися в Україні - заступник міністра

1000
Ukrinform
Тбіліський електровозобудівний завод може почати виробництво локомотивів на потужностях одного з українських підприємств.

Про це заявив заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань, пише ЦТС.

"Це Тбіліський електровозобудівний завод. Вони випускають модернізовані електровози ВЛ. Раніше від міністерства економіки Грузії пролунала офіційна пропозиція - локомотиви в обмін на зерно. Але ми їм пояснили, що держава Україна не продає зерно - цим займаються трейдери. Наша позиція така - ми не хочемо закуповувати тягу за кордоном, а хочемо, щоб прийшли один-два-три інвестори, які локалізують виробництво в Україні. Грузинська сторона нас почула. Інвестування може бути здійснено, наприклад, у співвідношенні 50/50 – зараз це вже можливо, коли завершена корпоратизація ПАТ УЗ. Грузинська сторона вносить гроші і надає свої технології. В перший рік вони можуть почати роботу з локалізацією виробництва на рівні 15-20%, далі - 30%, 40% і дійти до 50%. вони завантажать таким чином свої потужності в Грузії і одночасно вийдуть на наш ринок. Їх ця пропозиція дуже зацікавила", - підкреслив заступник міністра.

Читайте також: Балчун про безвіз: Можемо запустити додаткові поїзди до сусідніх держав ЄС

За інформацією Довганя, представники грузинської сторони найближчим часом сформують проектну команду і приїдуть в Україну, де обговорять це питання безпосередньо з "Укрзалізницею".

"Думаю, це може статися вже у вересні", - поділився припущеннями заступник міністра.

Він також висловив думку, що грузинського виробника може зацікавити, наприклад, завод у Дніпрі (ДП "Дніпровський електровозобудівний завод" - ред.)

Довідка. Тбіліський електровозобудівний завод - основний виробник електровозів постійного струму на пострадянському просторі. На підприємстві вироблено понад чотири з половиною тисячі магістральних електровозів постійного струму, таких, як ВЛ8, ВЛ40, ВЛ10, ВЛ10У, ВЛ11, ВЛ11м, ВЛ15. Завод також здійснює модернізацію локомотивів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>