Авіаквитки можуть бути дешевшими - "Аеропорти України"

Авіаквитки можуть бути дешевшими - "Аеропорти України"

1517
Ukrinform
Асоціація "Аеропорти України" цивільної авіації пропонує здешевити квитки на перельоти, знизивши вартість авіапалива шляхом введення податкових пільг, а також скасувавши ПДВ на внутрішні рейси.

Про це йдеться в листі організації на адресу першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, повідомляють avianews.com.

"Для зниження вартості авіаквитків асоціація запропонувала скасувати ПДВ для внутрішніх рейсів і всіх пов'язаних з ними послуг, запровадити механізм реалізації та фінансування суспільно важливих авіаперевезень відповідно до ст. 96 Повітряного кодексу, забезпечити зниження вартості авіапалива шляхом введення податкових пільг на сировину для виробництва в Україні, а також тимчасово зменшити акциз на імпорт гасу, знизити розцінки Укрзалізниці на транспортування палива і переглянути комісійні збори аеропортів за право надавати послуги заправки", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: "Бориспіль" не планує у 2018 році розконсервацію терміналу F під лоукост

В асоціації також наголосили на необхідності розвивати інфраструктуру повітряних воріт країни, а також конкуренцію між аеропортами, уникаючи підтримки виключно державних аеропортів.

У листі увагу першого віце-прем'єр-міністра також звертають на потребу в системній і активній лібералізації ринку міжнародних авіаперевезень та на необхідність фінансування Державної програми розвитку аеропортів до 2023 року, прийнятої ще в лютому 2016 року, але не реалізованої ні на одному з підприємств.

"Найкритичнішим є виконання цієї програми в контексті реконструкції аеродромів, оскільки при поточних обсягах авіаперевезень у регіонах міжнародне фінансування не є доступним", - наголошується в листі.

Проблему стану інфраструктури регіональних аеропортів також підняв на прес-конференції в Києві 14 липня міністр інфраструктури Володимир Омелян. За його словами, іноземні інвестори, які планують відкрити дочірню авіакомпанію в Україні, стурбовані незадовільним станом злітно-посадкових смуг в Україні.

На даний момент повністю новими смугами і аеродромами забезпечено тільки аеропорти Бориспіль, Львів і Харків. Повністю нова злітно-посадкова смуга, що  здатна приймати будь-які типи літаків, і перон з'явилися  2012 року в аеропорту Донецька, проте інфраструктура, в тому числі новий термінал, були зруйновані під час бойових дій.

Нині стан аеродромів багатьох регіональних аеропортів не дозволяє приймати середньомагістральні літаки типу Boeing 737-800 і Airbus A320, які експлуатуються великими європейськими лоу-костами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>