Щорічні надходження завдяки преференціям ЄС зростуть на $160 мільйонів - Мінагро

Щорічні надходження завдяки преференціям ЄС зростуть на $160 мільйонів - Мінагро

1435
Ukrinform
Щорічні надходження від експорту завдяки додатковим торговельним преференціям ЄС можуть збільшитися на 160 млн дол.

На цьому наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева в колонці для одного з інтернет-видань, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

"Країни Європейського Союзу посідають друге місце у регіональній структурі агроекспорту України. Лише за п'ять місяців 2017 року аграрний та харчовий експорт до країн ЄС сягнув 2,256 млрд дол. Надання Україні додаткових торговельних преференцій, поряд з вже діючими тарифними квотами, забезпечить розширений доступ українських експортерів до внутрішнього ринку ЄС", - наголосила урядовець. 

Мінагрополітики оцінює збільшення надходжень від експорту завдяки додатковим торговельним преференціям у понад 160 млн дол. щорічно. "Надання таких додаткових квот є позитивним результатом спільної дипломатичної роботи уряду України, нашого міністерства, МЗС та МЕРТ", - зазначила Трофімцева.

Читайте також: Мінагро планує відкрити українське вино для всього світу

За словами заступника міністра, відповідно до економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС, для України були затверджені обсяги всіх торговельних преференцій для експорту аграрної продукції на ринки Євросоюзу. Вони були базовими та не мали змінюватись протягом п'яти років. Проте за короткий період часу стало зрозуміло, що за деякими товарними позиціями Україна дуже швидко вичерпує квоти, а за іншими через високі європейські технічні бар'єри – навпаки ні.

Зважаючи на серйозні негативні наслідки економічної агресії з боку РФ для економіки України, в 2015 році Україна почала перемовини з представниками ЄС щодо можливостей перегляду наявних квот та надання додаткових автономних преференцій. Результатом перемовин, які тривали майже рік, стало узгодження Комітетом постійних представників (КОРЕПЕР) наступних додаткових обсягів тарифних квот для української аграрної продукції: мед – 2,5 тис. тонн, крупи та оброблене зерно – 7,8 тис. тонн, оброблені томати – 3 тис. тонн, виноградний сік – 0,5 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн, пшениця – 65 тис. тонн, кукурудза – 625 тис. тонн, ячмінь – 325 тис. тонн. Після цього документ про надання додаткових квот передається на затвердження Ради міністрів ЄС.

«Наразі ми очікуємо рішення Ради ЄС, яке буде опубліковано на сайті Європейського парламенту та набуде чинності, найімовірніше, восени 2017 року, або ж з 1 січня 2018 року. Діятимуть ці тимчасові торговельні преференції три роки. Мінагрополітики буде і надалі спільно з МЗС та Мінекономрозвитку відстоювати інтереси наших аграрних виробників на світових та європейських ринках», - додала Трофімцева.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>