Нафта дорожчає на даних про зниження кількості бурових установок в США

Нафта дорожчає на даних про зниження кількості бурових установок в США

1676
Ukrinform
Ціни на нафту зростають в понеділок на тлі оптимізму інвесторів, викликаного даними із США про перше зниження кількості бурових установок з початку року.

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

На Нью-Йоркській товарній біржі ф'ючерси на нафту марки WTI з постачанням в серпні виросли в ціні на 0,33% до $46,19 за барель. На ICE Futures Exchange нафта марки Brent з постачанням у вересні подорожчала на 0,16% до $48,85 за барель.

Згідно з даними Baker Hughes, за підсумками робочого тижня, що завершився 30 червня, кількість бурових установок в США знизилася на 1 одиницю, або на 0,1%, до 940 одиниць. У річному вираженні кількість бурових зросло на 509 одиниць, або в 2,18 раза. Кількість нафтових бурових установок зменшилася на 2 одиниці, або на 0,26% - до 756 одиниць, газодобувних - зросла на одну, або на 0,55%, до 184 одиниць. Зниження кількості бурових установок стало першим з січня.

Стримують зростання нафтових цін побоювання відносно зростання видобутку нафти в Лівії. Раніше повідомлялося, що видобуток в країні зрос до 1,005 мільйона барелів на добу. Цей показник є найвищим з червня 2013 року.

За даними червневої доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), видобуток нафти в Лівії в травні досяг максимуму з 2014 року, збільшившись з квітня на 190 тисяч барелів на день, до 740 тисяч барелів на добу.

За прогнозами аналітиків Goldman Sachs, стрімке зростання видобутку сланцевої нафти в США і відновлення виробництва сировини, що перевершило прогнози, в Лівії і Нігерії гальмуватимуть темпи скорочення запасів в 2017 році.

Читайте також: Німецький депутат сказав, як Україні нейтралізувати "Північний потік-2"

Цього тижня трейдери стежитимуть за свіжими даними щодо запасів нафти і нафтопродуктів в США, які з'являться в середу і четвер і вкажуть на силу попиту в країні - найбільшому споживачу нафти. Дані з'являться на тиждень пізніше, ніж зазвичай, оскільки у вівторок в США буде вихідним через День незалежності.

Крім того, трейдери уважно стежитимуть за заявами великих виробників нафті щодо рівня виконання угоди про скорочення об'єму видобутку нафти.

Станом на 09:45 за київським часом ціна на нафту марки Brent встановлена на рівні 48,89 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 48,92 долара за барель, що на 15 центів вище за рівень закриття торгів ($48,77).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-