Додаткові безмитні квоти на український експорт до ЄС набудуть чинності до жовтня

Додаткові безмитні квоти на український експорт до ЄС набудуть чинності до жовтня

1553
Ukrinform
Рада Євросоюзу схвалила надання Україні додаткових автономних (односторонніх) торговельних преференцій на безмитний експорт деяких видів української продукції.

Це рішення стало одним із заключних кроків, щоб преференції для України набули чинності, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Пропозиції мають за мету покращити доступ українських експортерів на ринок ЄС, з огляду на складну економічну ситуацію і проведення в Україні економічних реформ», - заявили у Раді ЄС.

Як зазначається, після завершення усіх подальших формальних процедур, це рішення набуде чинності наприкінці вересня 2017 року.

Ці економічні преференції будуть уведені на доповнення вже існуючих у рамках функціонування поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі Україна-ЄС.

Преференції будуть уведені на період у три роки та передбачатимуть додаткові річні квоти із нульовим митним тарифом на таку сільськогосподарську продукцію: натуральний мед (2500 тонн); томатна паста (3000 тонн); виноградний сік (500 тонн); овес (4000 тонн); пшениця (65000 тонн); кукурудза (625000 тонн); ячмінь (325000 тонн); деякі види круп (7800 тонн).

Також преференції забезпечать повне скасування мит на деяку промислову продукцію, зокрема, добрива,  взуття, мідь, алюміній, а також телевізійне й звукозаписувальне обладнання.

Умовою та запобіжним заходом для надання преференцій на експорт для України є дотримання у державі демократичних свобод, верховенства права та боротьба з корупцією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-