Рада підтримала удосконалення закону про бухгалтерський облік

Рада підтримала удосконалення закону про бухгалтерський облік

4077
Ukrinform
Народні депутати підтримали за основу проект Закону № 4646-д "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень)".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 246 народних депутатів.

Законопроектом пропонується привести норми Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" у відповідність із законодавством Європейського Союзу, зокрема із положеннями Директиви ЄС № 2013/34/ЄС, та удосконалити порядок застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).

Проектом, зокрема, пропонується нове визначення терміну "підприємства, що становлять суспільний інтерес". Такими суб’єктами будуть тільки підприємства - емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до біржових торгів (тобто не будь-які публічні акціонерні товариства), страховики, недержавні пенсійні фонди. Інші фінансові установи будуть підприємствами, що становлять суспільний інтерес тільки за умови відповідності критеріям встановлених для середніх та великих підприємств. Таким чином, інші фінансові установи, що відповідатимуть критеріям мікро і малих підприємств не входитимуть до складу підприємств, що становлять суспільний інтерес. Це значно розширить ринок для вітчизняних аудиторських компаній.

З урахуванням положень Директиви ЄС №2013/34/ЄС проектом пропонується звільнити мікро- та малі підприємства від подання звіту про управління. Середні підприємства мають право не відображати у звіті про управління, так звану нефінансову інформацію.

Законопроектом також пропонується уточнити вимоги щодо складання фінансової звітності за міжнародними стандартами підприємствами, що становлять суспільний інтерес та підприємствами, що займаються видобутком корисних копалин загальнодержавного значення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-